13 Август, 2020
0.0390

“Singular“ - Прва македонска компанија која добива меѓународна награда за мулти платформско решение

Објавено во: Мои пари 06 Декември, 2019

Singular (singular.uk), софтверска компанија со канцаларии во Скопје се здоби со признание за најдобар iGaming провајдер на мулти платформски софтвер.

Изминатата недела во Малта, еден од најголемите iGaming хабови на светско ниво, се одржа глобална iGaming недела. Singular имаше можност да го претстави своето ново иновативно решение за спортско кладење кое го привлече вниманието на експертите и водечките оператори на светско ниво.

Компанијата со своjot софтвер веќе неколку пати беше номинирана во повеќе категории на бројни iGaming манифестации. Меѓутоа, оваа година, тимот за прв пат донесе дома награда во категоријата „Провајдер на годината за мулти платформскo решение”. 


Да се добие признание од ваков ранг, особено во вака компетититвна индустрија е навистина голем успех за тимот. Се радувам што индустријата го препознава кавлитетот и знае да го најгради трудот кој секојдневно се вложува. - Дарко Гацов, еден од основачите на Singular и Директор на канцаларијата во Скопје.

Malta Gaming Awards се одржуав веќе шестта година по ред каде комисија составена од 18 судии со долгогодишно искуство во iGaming секторот го оценуваат секое номинирано решение врз основа на неговата иновативност, моќност и адаптибилността на различните локални потреби, како и комерцијалниот успех што го има постигнато самата компанија со тој производ.

Конкретната категорија ја нагласува флексибилноста на решението да обезбеди подеднакво добро корисничко искуство преку дигиталните и физичките канали при тоа овозможувајќи високо ниво на персонализација.


Singular е една од IT компаниите во Македонија што развива производ од сам почеток до крај.  Софтверот за спортско кладење е целосно изработен од страна на тимот во Скопје почнувајќи од R&D процесите,  развој на производот, и тестирање па се до финалната испорака и пост-продукциско одржување. Повеќе информации на singular.uk или careers.singular.uk.

Можеби ќе ве интересира

Халкбанк со ваучери за спортска опрема од 5.000 и 3.000 денари за редовните корисници на апликацијата HalkEco

Халкбанк со ваучери за спортска опрема од 5.000 и 3.000 денари за редовните корисници на апликацијата HalkEco

Донација од ЕуроникелИндустри за Општата болница во Кавадарци

Донација од ЕуроникелИндустри за Општата болница во Кавадарци

Книгата „ Монологија“ со најпознатите монолози на Тошо Малерот во сите книжарници „Литература.мк“

Книгата „ Монологија“ со најпознатите монолози на Тошо Малерот во сите книжарници „Литература.мк“

Сите „Со срце за Цобе“ – Сега донираме и преку Телеком

Сите „Со срце за Цобе“ – Сега донираме и преку Телеком

Huawei ќе ги лансира производите од Matebook серијата на лаптопии на македонскиот пазар

Huawei ќе ги лансира производите од Matebook серијата на лаптопии на македонскиот пазар

Mozzart донираше пакети овошје во повеќе болници низ државата

Mozzart донираше пакети овошје во повеќе болници низ државата

Creative Hub Скопје го одржува првиот HR Virtual Transformation Summit

Creative Hub Скопје го одржува првиот HR Virtual Transformation Summit

НАД 3.500 ФИНАЛИСТИ НА ТИПСТЕР КУПОТ НА SPORT LIFE! - Од денес стартува финалето за главната премија – стан на Водно!

НАД 3.500 ФИНАЛИСТИ НА ТИПСТЕР КУПОТ НА SPORT LIFE! - Од денес стартува финалето за главната премија – стан на Водно!

ПРЕСТИЖ ВО АКАДЕМСКИОТ СВЕТ – ЛОНДОН МЕТРОПОЛИТЕН УНИВЕРЗИТЕТ

ПРЕСТИЖ ВО АКАДЕМСКИОТ СВЕТ – ЛОНДОН МЕТРОПОЛИТЕН УНИВЕРЗИТЕТ