14 Август, 2020
0.0563

ПРВА ЖРТВА: Маж загина при невреме во Србија

Објавено во: Балкан 14 Јуни, 2018

При силно невреме  во српскиот град Пожаревац, загина  67-годишен маж чие тело е пронајдено во поплавената гаража во зградата во која имал стан на првиот кат. 

Сѐ уште не се утврдени околностите под кои настрадал.Западна Србија, Шумадија  и Браничевскиот округ вчера  ги зафати силно невреме, а градот Ужице доживеа вистински потоп предизвикан од  обилниот дожд и град со големина на орев кој паѓаше цели 10 минути. Невремето предизвика голема материјална штета во земјата.

Во Топола и 17 села околу Пожега е прогласена вонредна ситуација. 

Уништени се многу насади со малини. 

Можеби ќе ве интересира

Од утре Македонците ќе можат на море во Црна Гора

Од утре Македонците ќе можат на море во Црна Гора

ОД 17 АВГУСТ: Нов протокол за влез во Грција на граничниот премин Евзони

ОД 17 АВГУСТ: Нов протокол за влез во Грција на граничниот премин Евзони

Србија воведува задолжителен ПЦР тест и 14-дневен карантин за странците?

Србија воведува задолжителен ПЦР тест и 14-дневен карантин за странците?

Србите се надеваат дека во септември ќе летуваат во Грција, а Грците воведоа нови мерки

Србите се надеваат дека во септември ќе летуваат во Грција, а Грците воведоа нови мерки

Дали Србија најде решение за наставата во време на пандемија?

Дали Србија најде решение за наставата во време на пандемија?

ПУКАЊЕ ВО ЕГЕЈСКО МОРЕ: Грците отвориле оган

ПУКАЊЕ ВО ЕГЕЈСКО МОРЕ: Грците отвориле оган

5 места за супер одмор во Албанија: Кристални плажи и ниски цени

5 места за супер одмор во Албанија: Кристални плажи и ниски цени

Косово бара помош, му се заканува хуманитарна катастрофа

Косово бара помош, му се заканува хуманитарна катастрофа

(ФОТО+ВИДЕО) ПЕТ ЖРТВИ МЕЃУ КОИ И БЕБЕ: Поплави погодија грчки остров

(ФОТО+ВИДЕО) ПЕТ ЖРТВИ МЕЃУ КОИ И БЕБЕ: Поплави погодија грчки остров