13 Август, 2020
0.0409

Првиот автомобил БМВ ИКС 1 од инстант лозот Мини и Макси отпатува за Битола

Објавено во: Мои пари 12 Декември, 2019

Кристина Велјановска - Костовска од Битола е првата добитничка на автомобил BMW X1 од инстант лозот Мини и Макси.

Денес на плоштадот Македонија во Скопје, пред продажно место на Државна лотарија – Среќната куќичка во WINTERLAND, Кристина заедно со своето семејство ги доби клучевите од прекрасниот автомобил.

Среќната приказна на Кристина е поврзана со прославата на годишнината од бракот, па така нејзиниот сопруг и подарил 2 инстант лоза Мини и Макси, од кој едниот имал добивка замена на лозот, а другиот лоз и го донел посакуваниот автомобил.

Инстант лозовите се купени од среќното продажно место „Вагабонт“ во Битола каде ова семејство постојано купува по неколку инстант лозови.

Најновиот инстант лоз на Државна лотарија во кој се кријат 15 автомобили од кои 10 BMW X1 и 5 MINI ONE.

Можеби ќе ве интересира

Халкбанк со ваучери за спортска опрема од 5.000 и 3.000 денари за редовните корисници на апликацијата HalkEco

Халкбанк со ваучери за спортска опрема од 5.000 и 3.000 денари за редовните корисници на апликацијата HalkEco

Донација од ЕуроникелИндустри за Општата болница во Кавадарци

Донација од ЕуроникелИндустри за Општата болница во Кавадарци

Книгата „ Монологија“ со најпознатите монолози на Тошо Малерот во сите книжарници „Литература.мк“

Книгата „ Монологија“ со најпознатите монолози на Тошо Малерот во сите книжарници „Литература.мк“

Сите „Со срце за Цобе“ – Сега донираме и преку Телеком

Сите „Со срце за Цобе“ – Сега донираме и преку Телеком

Huawei ќе ги лансира производите од Matebook серијата на лаптопии на македонскиот пазар

Huawei ќе ги лансира производите од Matebook серијата на лаптопии на македонскиот пазар

Mozzart донираше пакети овошје во повеќе болници низ државата

Mozzart донираше пакети овошје во повеќе болници низ државата

Creative Hub Скопје го одржува првиот HR Virtual Transformation Summit

Creative Hub Скопје го одржува првиот HR Virtual Transformation Summit

НАД 3.500 ФИНАЛИСТИ НА ТИПСТЕР КУПОТ НА SPORT LIFE! - Од денес стартува финалето за главната премија – стан на Водно!

НАД 3.500 ФИНАЛИСТИ НА ТИПСТЕР КУПОТ НА SPORT LIFE! - Од денес стартува финалето за главната премија – стан на Водно!

ПРЕСТИЖ ВО АКАДЕМСКИОТ СВЕТ – ЛОНДОН МЕТРОПОЛИТЕН УНИВЕРЗИТЕТ

ПРЕСТИЖ ВО АКАДЕМСКИОТ СВЕТ – ЛОНДОН МЕТРОПОЛИТЕН УНИВЕРЗИТЕТ