26 Септември, 2020
0.0340

Пукање со автомати во хотелот „Александар Палас“, еден е ранет

Објавено во: Македонија 01 Декември, 2019

Телевизија Алсат дознава дека изминатата вечер по полноќ дошло до престрелка во скопскиот хотел „Александар Палас“ во која учествувала поголема група, а од огненото оружје имало и автоматски пушки.

Околу пет лица со фантомки на главата излегле од возило и отвориле оган кон ресторанот на хотелот, а тројца од сторителите влегле во Хотелот извикувајќи „Полиција, Полиција“ и испукале рафали према ресторанот, по што го напуштиле местото. Во моментот таму присуствувал еден вистински полицаец кој возвратил со 11 испукани куршуми. Според извори на телевизијата, едно лице е потешко повредено

Се верува дека напаѓачите прво учествувале од тепачка во хотелскиот ресторан, а потоа се вратиле наоруќани со автоматски пушки.


Можеби ќе ве интересира

Животот на Борче, живот ли е? Емотивна сторија за човекот кој има многу љубов

Животот на Борче, живот ли е? Емотивна сторија за човекот кој има многу љубов

Ново видео фрла сенка врз инцидентот во Битола: Полицаецот не нападнал прв?

Ново видео фрла сенка врз инцидентот во Битола: Полицаецот не нападнал прв?

Филипче жали за смртта на медицинската сестра: Изрази сочувство

Филипче жали за смртта на медицинската сестра: Изрази сочувство

Доктор нападнал колега во кумановската болница: Нападнатиот доктор избегал низ прозорецот!

Доктор нападнал колега во кумановската болница: Нападнатиот доктор избегал низ прозорецот!

Невреме со многу дожд беснее попладнево во земјава

Невреме со многу дожд беснее попладнево во земјава

Не може на секој компјутер или лаптоп: Објавени деталите за тоа каков уред им треба на децата за онлајн наставата

Не може на секој компјутер или лаптоп: Објавени деталите за тоа каков уред им треба на децата за онлајн наставата

Во Скопје не се смирува: Во земјава за еден ден нови 141 заболени

Во Скопје не се смирува: Во земјава за еден ден нови 141 заболени

Секоја минута една полициска казна: Полицајците во Гостивар во акција

Секоја минута една полициска казна: Полицајците во Гостивар во акција

Кукавичко и дрско претепување: „Нема правда“ на протестот во Битола

Кукавичко и дрско претепување: „Нема правда“ на протестот во Битола