21 Октомври, 2021
0.0918

ПУКАЊЕ ВО СУПЕРМАРКЕТ ВО ТЕНЕСИ: Еден мртов, 14 повредени-луѓето се криеле во замрзнувачи (ВИДЕО)

Објавено во: Македонија 24 Септември, 2021

Најмалку 13 лица се повредени, а едно го загуби животот во пукање што се случи во супермаркет во Мемфис во американската сојузна држава Тенеси.

Според Daily Mail, неколку клиенти се сокриле во замрзнувачите за време на нападот.

Напаѓачот извршил самоубиство по пукањето.

Според сведоците, во близина имало два медицински хеликоптери за евакуација на жртвите, а кога брзата помош пристигнала на лице место, неколку луѓе итно биле пренесени во болница, објави VMC-TV.Пукањето било пријавено во супермаркетот Крогер на улицата Бихалија и авенијата Топола во Колвил, Тенеси.

Неколку сведоци објавија дека слушнале најмалку десетина истрели.

Училиштата во близина на местото на пукањето се затворени.

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев вели дека пораката е примена, добиле жолт картон, но ќе се поправат

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев вели дека пораката е примена, добиле жолт картон, но ќе се поправат

Скопје има најмногу, а Демир Капија само еден активен случај на коронавирусот

Скопје има најмногу, а Демир Капија само еден активен случај на коронавирусот

Повозрасна скопјанка настрада при пожар во својот дом

Повозрасна скопјанка настрада при пожар во својот дом

Заев вети дека ќе ги послушаат граѓаните за да не добијат црвен картон

Заев вети дека ќе ги послушаат граѓаните за да не добијат црвен картон

Арсовска и Муцунски претставија проект за ИТ-центар во Општина Аеродром

Арсовска и Муцунски претставија проект за ИТ-центар во Општина Аеродром

Тетовец уценувал сограѓанин дека ќе објави компромитичарки фотографии за што повеќе пати земал пари

Тетовец уценувал сограѓанин дека ќе објави компромитичарки фотографии за што повеќе пати земал пари

Ни претстои неработен ден за сите граѓани

Ни претстои неработен ден за сите граѓани

Уште 487 заразени со коронавирусот и 20 починати

Уште 487 заразени со коронавирусот и 20 починати

Таравари најавува дека Алијанса во Кичево ќе го поддржи кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Јовановски

Таравари најавува дека Алијанса во Кичево ќе го поддржи кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Јовановски