27 Октомври, 2021
0.0212

ПУКАЊЕ ВО ТЕТОВО: Оштетени се прозорците на теолошкото училиште

Објавено во: Македонија 20 Септември, 2021

Пукање имало во Тетово, при што се оштетени прозорците на теолошкото училиште. 

Во полиција денеска околу 9 часот е пријавено дека изминатата ноќ, засега непознат сторител, со истрели од огнено оружје оштетил неколку прозорци од објектот на Средното теолошко училиште „Медреса Иса Беу“, кој се наоѓа на улица „Пробиштипска“ во Тетово. Оштетени се прозорци на првиот и погорните катови. 

Увид извршила екипа на СВР Тетово. Пронајдени, фотодокументирани и подигнати за вештачење се неколку проектили и чаури. 

Можеби ќе ве интересира

Нови правила за влез во угостителски објекти од 15 ноември

Нови правила за влез во угостителски објекти од 15 ноември

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Власта порачува дека нема причина за загриженост, а опозицијата стравува дека ќе има рестрикции на струја

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Власта порачува дека нема причина за загриженост, а опозицијата стравува дека ќе има рестрикции на струја

Ќе важат и гласачките ливчиња на кои нема печат

Ќе важат и гласачките ливчиња на кои нема печат

Симоновски за изгорените бараки: Материјалите се лесно запаливи, станува збор за ламперија, преградни ѕидови, шпер плоча

Симоновски за изгорените бараки: Материјалите се лесно запаливи, станува збор за ламперија, преградни ѕидови, шпер плоча

Преземени се мерки против наставникот кој тепаше ученик во училиште во Бутел

Преземени се мерки против наставникот кој тепаше ученик во училиште во Бутел

Пациент истепал вработен во Психијатриската болница Демир Хисар

Пациент истепал вработен во Психијатриската болница Демир Хисар

Димитриевски: Градскиот стадион ќе добие целосно нов лик, со реконструкција во неколку фази

Димитриевски: Градскиот стадион ќе добие целосно нов лик, со реконструкција во неколку фази

(ФОТО) Горат бараки во Градски Парк

(ФОТО) Горат бараки во Градски Парк

Весковски: Стопирана изградбата на Прифатниот центар за странци во Бардовци, со одлука на Влада

Весковски: Стопирана изградбата на Прифатниот центар за странци во Бардовци, со одлука на Влада