24 Септември, 2020
0.0288

Радмила Шекеринска на одмор додека траат преговорите со ДУИ

Објавено во: Македонија 15 Август, 2020

Вицепремиерката Радмила Шекеринска објави фотографија ид своето семејство и потврди дека во моментов ги полни батериите на одмор за следните политички предизвици.

Министерката за одбрана сепак не открива на кое место одмора, освен тоа дека се наоѓа некаде во Македонија.

Во моментов СДСМ и ДУИ преговараат за составување на Влада, откако претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, минатата недела му го додели мандатот на партискиот лидер Зоран Заев.

Претходно, Заев објави дека е на одмор во преспанскиот крај по завршувањето на предвремените парламентарни избори на 15 јули.

Можеби ќе ве интересира

Каракачанов со нова провокација: Бугарија ќе каже „не“, Македонија не е искрена

Каракачанов со нова провокација: Бугарија ќе каже „не“, Македонија не е искрена

АПАСИЕВ ЗНАЕ И ДА ПОФАЛИ - премиерот, рака на срце, вчера го ислушал во Собранието

АПАСИЕВ ЗНАЕ И ДА ПОФАЛИ - премиерот, рака на срце, вчера го ислушал во Собранието

Избрани замениците министри, се финализираат директорите: Еве кои ги избра ДУИ

Избрани замениците министри, се финализираат директорите: Еве кои ги избра ДУИ

Куртули од „шамарите во Центaр“ - Даниела Рангелова е ослободена од обвинението

Куртули од „шамарите во Центaр“ - Даниела Рангелова е ослободена од обвинението

Во Скопје нема да има настава со физичко присуство во ниту едно основно училиште, пред комјутери и средношколците

Во Скопје нема да има настава со физичко присуство во ниту едно основно училиште, пред комјутери и средношколците

Жерновски се прости од МНР и Владата: Му благодарам на Заев за шансата

Жерновски се прости од МНР и Владата: Му благодарам на Заев за шансата

По Вице, сега и Зоран Заев „го влече“ Николоски по судови

По Вице, сега и Зоран Заев „го влече“ Николоски по судови

ВОНРЕДНА ПРОГНОЗА: Циклон кон Македонија, од викендов драстична промена на времето

ВОНРЕДНА ПРОГНОЗА: Циклон кон Македонија, од викендов драстична промена на времето

Нема судење, Боки 13 повеќе од две недели во болница

Нема судење, Боки 13 повеќе од две недели во болница