22 Јули, 2019
0.0203

Расте бројот на жртви од невремето во Грција

Објавено во: Балкан 11 Јули, 2019

Седум луѓе загинаа во невремето во Грција. Како што пренесува Катимерини, последната жртва е пронајдена кај брегот на Неа Каликратиа и се проверува дали станува збор за 62 годишниот рибар што претходно беше прогласен за исчезнат.

Портпаролот на грчката влада, Стелиот Пецас изјави дека на регионот ќе му биде овозможена финансиска помош од владата.

Околу 80 отсто од полуостровот Халкидики сè уште се без струја.

Тринаесет луѓе остануваат во болниците во Солун, од кои еден повреден се наоѓа на одделот за интензивна нега.

Можеби ќе ве интересира

ВЕСЕЛИ: Неизбежни се избори во Косово, ДПК е подготвена

ВЕСЕЛИ: Неизбежни се избори во Косово, ДПК е подготвена

Власта и опозицијата во Косово со поддршка за Харадинај

Власта и опозицијата во Косово со поддршка за Харадинај

(ВИДЕО) ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ: Повреден турист, трудница префрлена во болница, срушени фасади

(ВИДЕО) ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ: Повреден турист, трудница префрлена во болница, срушени фасади

По силниот земјотрес уште осум потреси близу Атина

По силниот земјотрес уште осум потреси близу Атина

ПОПЛАВИ ВО ТУРЦИЈА: Се трага по седум луѓе, меѓу кои има и четири деца

ПОПЛАВИ ВО ТУРЦИЈА: Се трага по седум луѓе, меѓу кои има и четири деца

ОДИ ВО ХАГ: Харадинај повеќе не е премиер на Косово

ОДИ ВО ХАГ: Харадинај повеќе не е премиер на Косово

(ВИДЕО) Десетина луѓе биле заглавени во лифтови, еве како се тресеше Aтина

(ВИДЕО) Десетина луѓе биле заглавени во лифтови, еве како се тресеше Aтина

Силен земјотрес ја погоди Атина

Силен земјотрес ја погоди Атина

Цени од кои „боли“ глава

Цени од кои „боли“ глава