18 Мај, 2021
0.0198

РЕАНИМАЦИЈАТА НЕ УСПЕАЛА: 6-годишно дете се удви во септичка јама во семејната викендица во нишката населба Караула

Објавено во: Балкан 02 Мај, 2021

Дете на 6-годишна возраст доцна попладнево се удвило во септичка јама во викенд куќа во населбата Караула кај ниш.

Трагедијата се случила околу 17,30 часот, во викенд куќата на едно семејство кое живее во Ниш, кое дошло таму да го прослави Велигден.

Според нивните информации, децата избегале од вниманието на постарите за време на играта, бидејќи починатото момче имало и помал брат со кого играл.

Според информациите на „Телеграф.рс“, мајката на детето седела надвор со нејзината сестра, кога помладиот син дотрчал и рекол дека неговиот брат паднал во септичка јама додека играле, по што била повикана полиција. Пожарникарите и брзата помош по пристигнувањето веднаш го извлекле телото на детето од јамата и се обиделе да го реанимираат, но без успех.

Јавниот обвинител треба да пристигне и да почне увид на местото на трагичниот настан. 

Извор Телеграф.рс/Foto: Dragana Kocić

Можеби ќе ве интересира

Се создаде забуна, грчки сој не постои

Се создаде забуна, грчки сој не постои

Лекар тврди дека коронавирусот остава последици врз срцето

Лекар тврди дека коронавирусот остава последици врз срцето

Снајперист требал да го убие Вучиќ, се подготвувал атентат

Снајперист требал да го убие Вучиќ, се подготвувал атентат

ИКЕА ГИ ПОВЛЕКУВА ОВИЕ ЧИНИИ И ШОЉИ - има ризик од кршење и изгореници

ИКЕА ГИ ПОВЛЕКУВА ОВИЕ ЧИНИИ И ШОЉИ - има ризик од кршење и изгореници

ПРВИТЕ СРПСКИ ТУРИСТИ СТИГНАА НА ПЕФКОХОРИ - биле преку агенција, со заменски ваучер и никој не им барал ПЛФ формулар

ПРВИТЕ СРПСКИ ТУРИСТИ СТИГНАА НА ПЕФКОХОРИ - биле преку агенција, со заменски ваучер и никој не им барал ПЛФ формулар

Заклучоци од самитот Брдо-Бриони: Без став за промена на границите

Заклучоци од самитот Брдо-Бриони: Без став за промена на границите

АВТОБУС ЗАРОБЕН ВО ЕЗЕРО - пороен дожд направи хаос во Белград

АВТОБУС ЗАРОБЕН ВО ЕЗЕРО - пороен дожд направи хаос во Белград

ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА СРПСКАТА ФАБРИКА ЗА ВАКЦИНИ - Вучиќ објави видео на инстаграм

ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА СРПСКАТА ФАБРИКА ЗА ВАКЦИНИ - Вучиќ објави видео на инстаграм

НАПНАТО НА БРДО БРИОНИ: Вучиќ до Османи - обидете се да постигнете договор, а заканите со тужби се како да плашите мечка со мува

НАПНАТО НА БРДО БРИОНИ: Вучиќ до Османи - обидете се да постигнете договор, а заканите со тужби се како да плашите мечка со мува