03 Јуни, 2020
0.0215

„РЕКЕТ“ ПРОДОЛЖУВА ДЕНЕС: Ларис Гајсер со нови факти преку радио

Објавено во: Македонија 13 Август, 2019

Ларис Гајсер, соработникот на италијанскиот весник Ла Верита, најави дека денес ќе изнесе нови факти за случајот кој ја здрма Македонија.

Гајсер на Фејсбук профилот објави дека нови факти ќе соопшти при гостување на Радио Каподистри во 11 часот.

-Македонијо! Утре, 13 август во 11 часот, на Радио Каподистри. Во центарот на нови факти директно од студио-наведе Гајсер.

Гајсер во три продолженија , во онлајн изданието на Ла Верита, објави видео и аудио снимки за рекет од 1,5 милиони евра, кои за пуштање од домашен притвор наводно ги платил бизнизменот Орце Камчев.

Вчера , се огласи и шефот на државата кој бараше кривична и политичка одговорност на сите учесници на аферата , но во истовреме ги критикуваше оние надлежни претставници на институциите кои отишле на одмор во момент на сериозна афера која ги загрижи граѓаните и ги здрма државните институции.

Можеби ќе ве интересира

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Прес - конференција на Венко Филипче

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Прес - конференција на Венко Филипче

СЕ ОДНЕСУВАЛА ДРСКО: Јанева ја соблекла облеката во Државниот завод за ревизија

СЕ ОДНЕСУВАЛА ДРСКО: Јанева ја соблекла облеката во Државниот завод за ревизија

Се бара враќање на полицискиот час за повеќе општини

Се бара враќање на полицискиот час за повеќе општини

МИЛОШОСКИ: Oбвинителството да ги вештачи телефоните на Боки 13 и Заев

МИЛОШОСКИ: Oбвинителството да ги вештачи телефоните на Боки 13 и Заев

Општина Тетово смета дека не заслужува карантин, апелираат граѓаните да ги прекинат семејните посети

Општина Тетово смета дека не заслужува карантин, апелираат граѓаните да ги прекинат семејните посети

Заразени со корона вирусот и вработени во штипските градинки

Заразени со корона вирусот и вработени во штипските градинки

Се шири лажна вест дека Грција забранила влез на граѓаните од Тетово, Чаир, Сарај

Се шири лажна вест дека Грција забранила влез на граѓаните од Тетово, Чаир, Сарај

Синот на градоначалникот на Радовиш влегол во проблеми со полиција

Синот на градоначалникот на Радовиш влегол во проблеми со полиција

НОВИ РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ МОЖНИ УШТЕ ДЕНЕСКА - Владата го чека „аберот“ од состанокот во Министерството за здравство

НОВИ РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ МОЖНИ УШТЕ ДЕНЕСКА - Владата го чека „аберот“ од состанокот во Министерството за здравство