06 Декември, 2019
0.0204

Реконструираната „Партизанска“ ќе почека за асфалтирањето

Објавено во: Македонија 15 Јули, 2019

Асфалтирањето на дел од булеварот Партизански одреди, кој подлежи на реконструкција, ќе биде одложено на неопределено време поради временските услови, информираат денеска од Град Скопје.

„Градежните активности ќе продолжат на дел од мостот Обединети нации до улицата Московска, во правец на движење од Ѓорче Петров кон Центар, веднаш штом ќе се создадат соодветни временски услови за непречена работа“, велат од градот.

Од таму порачуваат да се почитува поставената сообраќајна сигнализација и да се придржуваат до привремениот режим на сообраќај додека трае реконструкцијата на најголемиот булевар во Македонија. 

Се бара трпение и разбирање поради можното отежнато одвивање на сообраќајот во овој дел на градот.


Можеби ќе ве интересира

Боки13 и Катица ќе убедуваат дека не се виновни за „Рекет“, сведоци Камчеви

Боки13 и Катица ќе убедуваат дека не се виновни за „Рекет“, сведоци Камчеви

Пукање во канцеларија на Агенција за национална безбедност

Пукање во канцеларија на Агенција за национална безбедност

Мерните станици почнаа да превртуваат: Загадениот воздух гуши

Мерните станици почнаа да превртуваат: Загадениот воздух гуши

КАНЦЕРОГЕНИ СЕ: Државен притисок да се намали присуството на акриламид во помфритот, чипсот, грицки, леб, кафето

КАНЦЕРОГЕНИ СЕ: Државен притисок да се намали присуството на акриламид во помфритот, чипсот, грицки, леб, кафето

Тасевска, Ацевски или некој трет - партиите го договориле ревизорот, денеска на комисија

Тасевска, Ацевски или некој трет - партиите го договориле ревизорот, денеска на комисија

Иџе во војна со АМС: Не ми го дадоа ветеното, парите отидоа за друг автомобилист

Иџе во војна со АМС: Не ми го дадоа ветеното, парите отидоа за друг автомобилист

Се откажуваат од македонско државјанство, но што ако се премислат?

Се откажуваат од македонско државјанство, но што ако се премислат?

ЗА ПОМАЛКУ ОД ДВА ДЕНА: Заев од прием кај кралицата Елизабета Втора до расправија со баба Перса во Волково

ЗА ПОМАЛКУ ОД ДВА ДЕНА: Заев од прием кај кралицата Елизабета Втора до расправија со баба Перса во Волково

ФОКУС НА ДЕНОТ: Жени му се жалеа на Заев дека ништо не направиле во Волково, што ќе се случи со аболициите на Иванов?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Жени му се жалеа на Заев дека ништо не направиле во Волково, што ќе се случи со аболициите на Иванов?