16 Октомври, 2018
0.3108
    ALK 7973.63    0.52%     CEVI 1000    0%     FERS 59002    -1.66%     GRNT 796.82    0.74%     KMB 5000    0.05%     KVAS 14056    3%     MABI 1000    0%     MPT 45000.74    -0.65%     MZPU 607    0%     OHB 6289.72    0.1%     OKTA 4527    0.46%     PKB 14000    0%     STB 1100    0.63%     STIL 127    -2.31%     TNB 13999.95    0%     TPLF 771.58    -7.6%     TTK 1151.39    2.73%     USJE 23000    0%

РЕКОРДНИ СУМИ: Колку наплатиле извршителите во 2017 година?

Објавено во: Економија 14 Јуни, 2018

Рекордни суми наплаќаат извршителите додека надлежните го готват новиот закон за извршување.

Само во 2017 година, наплатиле рекордни 166, 2 милиони евра. Од таа сума над 33 милиони евра се пари наплатени од граѓаните, додека останатиот дел е од фирми и од државата. .

Во 2016 извршителите наплатиле 118 милиони евра.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Ова место е нафтена престолнина во светот, а луѓето живеат како во пеколот

(ВИДЕО) Ова место е нафтена престолнина во светот, а луѓето живеат како во пеколот

Huawei ja претстави новата серија на смартфони Mate 20

Huawei ja претстави новата серија на смартфони Mate 20

Што ќе се случи со цената на пивото на светско ниво?

Што ќе се случи со цената на пивото на светско ниво?

Катастрофален пад на продажбата на дизел-возила

Катастрофален пад на продажбата на дизел-возила

Владата се откажа од програмата за енергетска ефикасност

Владата се откажа од програмата за енергетска ефикасност

Русија не може да произведе нормални јаболки, Путин се чуди зошто тежат по половина килограм

Русија не може да произведе нормални јаболки, Путин се чуди зошто тежат по половина килограм

Продолжува падот на активни корисници на мобилен телефон во Македонија

Продолжува падот на активни корисници на мобилен телефон во Македонија

ИДЕ ЛИ БИЗНИСОТ: Кој прави најмногу пари од продажба на телевизори и бела техника?

ИДЕ ЛИ БИЗНИСОТ: Кој прави најмногу пари од продажба на телевизори и бела техника?

Колку трошиме за телевизори, телефони и бела техника?

Колку трошиме за телевизори, телефони и бела техника?