21 Февруари, 2019
0.2600
    ALK 8440.21    0.49%     BESK 9300    3.32%     CEVI 900    0%     GRNT 820.24    0.05%     KMB 5540.51    0.53%     MKSD 194    -3%     MPT 51516.28    0.27%     MTUR 5100    -0.21%     OHB 6800.4    1.21%     REPL 75000    0%     RMDEN16 98.11    -0.09%     RZUS 108    2.86%     SBT 2620.28    8.61%     STB 1255.41    0.22%     STIL 127.83    1.86%     TEH 80    -20%     TEL 315    0.16%     TNB 15500    0.03%     TTK 1379.95    0%     UNI 2285.84    2.07%

Рекордниот залог во Македонија - 460 милиони долари

Објавено во: Финансии 13 Јули, 2018

Од она што „Фактор“ го доби од Централен регистар, најголем залог моментно е удел во компанија која вреди 480 милиони долари, што е рекорд и може само да се претпоставува кој е заложникот-должник, а кој е доверителот.

На второ место и воедн најголем залог во евра вреди 200 милиони евра, додека  третиот најголем залог е денарски односно изнесува 1,6 милијарди денари. 

Во Македонија има голем залог и во јапонски јени кој е во вкупна вредност од шест милиони јени, а има и од 3,9 милиони германски марки, кои не постојат повеќе како активни девизи, што може да се издвои како најинтересни од она што го дознава „Фактор“.Можеби ќе ве интересира

Дала отказ и сите пари ги вложила во бизнис

Дала отказ и сите пари ги вложила во бизнис

Зошто милиони Германци одат на „мини работа“?

Зошто милиони Германци одат на „мини работа“?

Лекар работи на крузер, има плата од 9.000 евра

Лекар работи на крузер, има плата од 9.000 евра

Умни совети за штедење на пари од млади пензионери

Умни совети за штедење на пари од млади пензионери

Странска банка ќе ги финансира новите патарини во Македонија, ќе трошат помалку струја

Странска банка ќе ги финансира новите патарини во Македонија, ќе трошат помалку струја

Oвие професии се најбарани во Русија

Oвие професии се најбарани во Русија

БАРААТ СЕЗОНЦИ: Дневно може да се заработат до 150 евра

БАРААТ СЕЗОНЦИ: Дневно може да се заработат до 150 евра

ДАВААТ ПО 2.100 ЕВРА: Бараат бравари, молери, заварувачи

ДАВААТ ПО 2.100 ЕВРА: Бараат бравари, молери, заварувачи

Во еден ден шест возачи им заминале во Германија

Во еден ден шест возачи им заминале во Германија