15 Јули, 2020
0.0420

Ременски се жалела во внатрешна контрола за претресот во нејзиниот дом

Објавено во: Македонија 17 Ноември, 2019

Пратеничката и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски, која е осомничена во случајот „Рекет“ упатила претставка до внатрешната контрола на МВР, јавува „Телма“.

Ременски се жалела за постапувањето на полицајците кои по налог на обвинителсвото вршеле претрес во нејзиниот дом.

Според информациите на телевизијата, Ременски за време на претресот не била во домот што било наведено и во претставката.

Можеби ќе ве интересира

Гласањето се одвива во демократска атмосфера

Гласањето се одвива во демократска атмосфера

СОСТОЈБА НА ПАТИШТА: Eве како е денес на граничните премини

СОСТОЈБА НА ПАТИШТА: Eве како е денес на граничните премини

Денеска е неработен ден за сите граѓани

Денеска е неработен ден за сите граѓани

Колку избирачи гласаа вчера?

Колку избирачи гласаа вчера?

Доколку има повреда на избирачкото право, пријавете

Доколку има повреда на избирачкото право, пријавете

Колку набљудувачи ги следат изборите?

Колку набљудувачи ги следат изборите?

MAКЕДОНИЈА ГЛАСА: Граѓаните ќе го изберат десеттиот парламентарен состав

MAКЕДОНИЈА ГЛАСА: Граѓаните ќе го изберат десеттиот парламентарен состав

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаат болните, немоќните и затворениците, а денес имаме 135 позитивни на Ковид - 19

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаат болните, немоќните и затворениците, а денес имаме 135 позитивни на Ковид - 19

ДИК уверува дека има услови за безбедно гласање и повика граѓаните да излезат

ДИК уверува дека има услови за безбедно гласање и повика граѓаните да излезат