26 Мај, 2020
0.0182

Ресторан се гради во „Јасен“, граѓаните реагираат

Објавено во: Македонија 15 Април, 2019

Загрижени граѓани реагираат со објавување на фотографии дека се гради ресторан кај акумулацијата Света Петка во близина на езерото Козјак во строго чуваниот природен резерват „Јасен“.

Граѓаните се бунтуваат дека се работи за кружна парцела од 972 метри квадратни во приватна сопственост среде огромно пространство на недопрена јавна површина и дека тендерот бил добиен пред осум години по цена од 7 евра од квадрат.


Можеби ќе ве интересира

КОЛКУ ПОРАСНАА ПЛАТИТЕ НА ДОКТОРИТЕ И СЕСТРИТЕ - Филипче ги кажа бројките

КОЛКУ ПОРАСНАА ПЛАТИТЕ НА ДОКТОРИТЕ И СЕСТРИТЕ - Филипче ги кажа бројките

(ФОТО) Отвори ЗОО Скопје по два и пол месеци

(ФОТО) Отвори ЗОО Скопје по два и пол месеци

Тројца албански државјани илегално влегле во земјава и го прекршиле полицискиот час

Тројца албански државјани илегално влегле во земјава и го прекршиле полицискиот час

Рускоска објави снимка од Боки 13 и Кичеец

Рускоска објави снимка од Боки 13 и Кичеец

„Аџибадем Систина“ воведува можност за онлајн консултации

„Аџибадем Систина“ воведува можност за онлајн консултации

ШТИПСКАТА КОНФЕКЦИЈА ПОД КЛУЧ: 6-мина работници заразени, има и други со симптоми

ШТИПСКАТА КОНФЕКЦИЈА ПОД КЛУЧ: 6-мина работници заразени, има и други со симптоми

Завршни зборови на Рускоска: Јанева се уште е во филмот на „Чарлиевите ангели“

Завршни зборови на Рускоска: Јанева се уште е во филмот на „Чарлиевите ангели“

Владината коалиција постави краен рок за избори до 5 јули

Владината коалиција постави краен рок за избори до 5 јули

Владина седница во 16 часот, крај и за вонредната состојба

Владина седница во 16 часот, крај и за вонредната состојба