23 Октомври, 2018
0.3185
    ALK 8526.54    4.89%     BESK 10210    7.77%     CEVI 1050    5%     FERS 68126    10%     GRNT 882.5    6.37%     KJUBI 1551    6.23%     KMB 5567.22    7.07%     KVAS 15500    10.27%     MKSD 235    8.8%     MPOL 350    9.72%     MPT 50055.82    4.86%     MTUR 5200    7.95%     OHB 6778.6    3.49%     OKTA 5136.53    6.07%     PPIV 47553.12    5.67%     REPL 68000    2.36%     RZLV 70    8.53%     RZUS 130.29    8.58%     SBT 2534    9.99%     STB 1260.59    9.65%     STBP 1191.32    8.3%     STIL 147.83    9.5%     TEL 302    4.86%     TETE 2420    10%     TKVS 5661.18    5.82%     TNB 15271.57    3.89%     TPLF 907    9.95%     TTK 1290.1    9.9%     UNI 2437.07    5.96%     ZILU 256    9.87%     ZPKO 2828.24    -0.87%

Ромите во Русе: На нож со роднините на убиецот на новинарката

Објавено во: Балкан 11 Октомври, 2018

Мирно помина ноќта во ромската населба во градот Русе, откако вчера жителите се побунија по убиството на новинарката Викторија Маринова, пишува бугарски Днес

Тие беа загрижени да не дојде до етнички тензии, а, добиле и закани по телефон.

Пред околу 18 часа, во соседството беше многу напнато. Дел од жителите се кренаа на бунт против сопругата и тетинот на Северин Красимиров кои се кријат во куќата каде што живеел осомничениот убиец.

Луѓето инсистираа да кажат што знаат.

Тетка му рече дека Северин не го извршил злосторството сам, а со него имало уште две лица.

Еми, сопругата на Северин, изјави дека го видела својот сопруг во саботата со крв на облеката. Но, таа не го прашала од каде е крвта, бидејќи се плашела. Потоа отишол во Германија и вети дека ќе ја однесе со себе и неа. 

Можеби ќе ве интересира

Стигна и втората затворска казна за Санадер

Стигна и втората затворска казна за Санадер

Коѕијас на Твитер луто објаснува зошто ја дал оставката

Коѕијас на Твитер луто објаснува зошто ја дал оставката

Инженери, наставници - ќе им требаат половина милион работници

Инженери, наставници - ќе им требаат половина милион работници

(ВИДЕО) Снег на Балканот и студено време

(ВИДЕО) Снег на Балканот и студено време

САД И ГЕРМАНИЈА СЕ ВЕТЕНИ ЗЕМЈИ: Повеќе од половина од населението би заминале

САД И ГЕРМАНИЈА СЕ ВЕТЕНИ ЗЕМЈИ: Повеќе од половина од населението би заминале

Состанок во Сириза по гласањето во македонското Собрание

Состанок во Сириза по гласањето во македонското Собрание

Радев: Важен чекор по долг и историски пат

Радев: Важен чекор по долг и историски пат

Како Коѕијас го искоментира исходот од гласањето во македонското Собрание?

Како Коѕијас го искоментира исходот од гласањето во македонското Собрание?

За какви нови разговори од нула зборува Нова демократија?

За какви нови разговори од нула зборува Нова демократија?