23 Мај, 2019
0.0519

РУШАТ РЕКОРДИ: Имаат само 2.9 проценти невработеност

Објавено во: Финансии 26 Ноември, 2018

Исланд има само 2.9 проценти невработени луѓе. 

Малата островска земја ја намали невработеноста под 3 проценти. 

Ова е втор пат за една деценија невработеноста да падне под 3 проценти. 

Пред две години имале само 2.7 проценти невработени граѓани. 

За десет години платите им пораснале за 6.2 проценти. 

Исланд е една од најмалите европски земји, со само 355.620 жители. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Девојче на 12 години заработува милиони

(ВИДЕО) Девојче на 12 години заработува милиони

Од 1 јуни во Македонија повеќе нема плаќање со високи суми во кеш

Од 1 јуни во Македонија повеќе нема плаќање со високи суми во кеш

Ова се две струки кои се најбарани во Германија

Ова се две струки кои се најбарани во Германија

НА ЕГЗОТИЧНО МЕСТО БАРААТ КЕЛНЕРИ: Нудат плата од 1.000 евра и авионски билет

НА ЕГЗОТИЧНО МЕСТО БАРААТ КЕЛНЕРИ: Нудат плата од 1.000 евра и авионски билет

Криптовалутите летнаа до небо: Биткоинот надмина 7200 евра

Криптовалутите летнаа до небо: Биткоинот надмина 7200 евра