21 Октомври, 2021
0.2191

Русинка се самоуби со двата сина во раце скокајќи од 19-ти кат

Објавено во: Свет 13 Октомври, 2021

Во рускиот град Москва, мајка држејќи ги двата сина скокнала од 19-ти кат. 

Таа скокнала од нејзиниот прозорец, заедно со нејзиното новородено бебе и нејзиниот син во рацете, убивајќи ги и двете деца, вели полицијата, пренесува Мирор.  

Олга Жаркова (34) и нејзините два сина, на возраст од три години и еден месец, починале при падот од станот на 19-тиот кат во Москва. Отворена е истрага за убиство. Постојат сомнежи дека мајката на две деца страдала од депресија. 

Жаркова, сопруга на руски воен офицер, наводно напишала белешка во која вели дека не сакала да ги остави своите деца во овој „тежок, мрачен свет“ и ги држела децата во своите раце додека паѓала. 

Можеби ќе ве интересира

Новата мутација на делта сојот е детектирана и во САД

Новата мутација на делта сојот е детектирана и во САД

Европска земја која важеше за успешна корона приказна, сега се затвора

Европска земја која важеше за успешна корона приказна, сега се затвора

Француската полиција трага по убиецот кој на маж му ја отсекол главата и му ја извадил утробата

Француската полиција трага по убиецот кој на маж му ја отсекол главата и му ја извадил утробата

Русите добиваат платена неработна недела поради рекордот на починати од коронавирусот

Русите добиваат платена неработна недела поради рекордот на починати од коронавирусот

Во Австралија паѓаше град со големина на грејпфрут

Во Австралија паѓаше град со големина на грејпфрут

„AY 4.2“- ПОДВАРИЈАНТА НА ДЕЛТА СОЈОТ ДЕТЕКТИРАНА КАЈ 11-ГОДИШНО ДЕТЕ: Момчето патувало од Молдавија во Израел

„AY 4.2“- ПОДВАРИЈАНТА НА ДЕЛТА СОЈОТ ДЕТЕКТИРАНА КАЈ 11-ГОДИШНО ДЕТЕ: Момчето патувало од Молдавија во Израел

НАЈНОВА ИТАЛИЈАНСКА СТУДИЈА: Вакцинираните умираат од ковид главно поради старост или поради тешка болест

НАЈНОВА ИТАЛИЈАНСКА СТУДИЈА: Вакцинираните умираат од ковид главно поради старост или поради тешка болест

ВОЗАЧИ НЕДОСТИГААТ СЕГА И ВО САД - десетици бродови чекаат со недели да бидат истоварени

ВОЗАЧИ НЕДОСТИГААТ СЕГА И ВО САД - десетици бродови чекаат со недели да бидат истоварени

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ДАМАСК: Во експлозија на автобус загинаа 14 луѓе

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ДАМАСК: Во експлозија на автобус загинаа 14 луѓе