26 Септември, 2020
0.0467

Рускоска задоволна од казната за Кичеец, не очекувала повисока бидејќи призна вина

Објавено во: Македонија 04 Декември, 2019

„Мислам дека е добра изречената санкција, но кога ќе ја примам пресудата ќе одлучам дали ќе вложам жалба за пресудата“, рече денеска обвинителката Вилчма Рускоска по изрекувањето на пресудата од три години затвор за Зоран Милевски Кичеец.

Таа не очекувала поголема казна.

„Не очекував искрено, бидејќи е голем распонот од 1 до 10 години, досега не е осудуван, и најмногу затоа што призна вина“, нагласи обвинителката. 

Таа не ја исклучи можноста Кичеец да се појави како сведок во постапката против Катица Јанева и Бојан Јовановски, другите двајца обвинети во Рекет.

„Може да се појави и може тоа да биде предлог или на обвинителството или на одбраната, во дополнување на доказната постапка“, нагласи Рускоска. 


Можеби ќе ве интересира

Животот на Борче, живот ли е? Емотивна сторија за човекот кој има многу љубов

Животот на Борче, живот ли е? Емотивна сторија за човекот кој има многу љубов

Ново видео фрла сенка врз инцидентот во Битола: Полицаецот не нападнал прв?

Ново видео фрла сенка врз инцидентот во Битола: Полицаецот не нападнал прв?

Филипче жали за смртта на медицинската сестра: Изрази сочувство

Филипче жали за смртта на медицинската сестра: Изрази сочувство

Доктор нападнал колега во кумановската болница: Нападнатиот доктор избегал низ прозорецот!

Доктор нападнал колега во кумановската болница: Нападнатиот доктор избегал низ прозорецот!

Невреме со многу дожд беснее попладнево во земјава

Невреме со многу дожд беснее попладнево во земјава

Не може на секој компјутер или лаптоп: Објавени деталите за тоа каков уред им треба на децата за онлајн наставата

Не може на секој компјутер или лаптоп: Објавени деталите за тоа каков уред им треба на децата за онлајн наставата

Во Скопје не се смирува: Во земјава за еден ден нови 141 заболени

Во Скопје не се смирува: Во земјава за еден ден нови 141 заболени

Секоја минута една полициска казна: Полицајците во Гостивар во акција

Секоја минута една полициска казна: Полицајците во Гостивар во акција

Кукавичко и дрско претепување: „Нема правда“ на протестот во Битола

Кукавичко и дрско претепување: „Нема правда“ на протестот во Битола