26 Април, 2019
0.0247

Рускоска: Зијадин Села го има спасено еден од демонстрантите

Објавено во: Македонија 22 Март, 2019

Обвинителката Вилма Рускоска во емисијата Клик Плус на ТВ21 изјави дека Абдулфета Алими, кој е осуден на 7 години затвор не го спасил пратеникот, Зијадин Села како што тврди тој, туку тоа го сторил еден од демонстрантите.

„Абдулфета да си ја вршеше работата и задачата која му беше дадена тој ден немаше да треба никого да спасува. Зијадин Села го има спасено еден од демонстрантите, кој рекол видовте дека го утепавме човекот дај да го тргнеме на страна, и да го однесеме во ресторанот во Собранието, Клуб на пратеници, дури тогаш доаѓа Алими и тогаш веќе му помага на Тони, и успеваат преку прозорот од кујната на бифето, по пожарните скали двајцата да го качат. И самиот Фета кога даваше изјава кај мене изјави дека Тони чекал и додека траела операцијата на Села“, вели таа. 

Тони бил и во Брзата помош и чекал додека траела операцијата, а кога го сместиле на Интензивна си заминал и рекол „од мене толку, завршува Рускоска.

Можеби ќе ве интересира

СООБРАЌАЈКА ВО БИТОЛСКО: Загина маж од Холандија

СООБРАЌАЈКА ВО БИТОЛСКО: Загина маж од Холандија

ДОКОЛКУ ПАТУВАТЕ ВНИМАВАЈТЕ: Ваква е состојбата на патиштата

ДОКОЛКУ ПАТУВАТЕ ВНИМАВАЈТЕ: Ваква е состојбата на патиштата

(ФОТО) Гужва на Табановце: Македонците одлучиле празникот да го поминат во Србија

(ФОТО) Гужва на Табановце: Македонците одлучиле празникот да го поминат во Србија

Се работи ли за крвна одмазда: Кој и зошто уби мештанин на Рашче

Се работи ли за крвна одмазда: Кој и зошто уби мештанин на Рашче

Зошто денешниот ден Велики петок е најтешкиот ден за Христијаните

Зошто денешниот ден Велики петок е најтешкиот ден за Христијаните

Силјановска: Кирацовски вработува со непотизам, Пендаровски: Јанушев е обвинет за криминал со кинеските автобуси

Силјановска: Кирацовски вработува со непотизам, Пендаровски: Јанушев е обвинет за криминал со кинеските автобуси

Временска прогноза: Сонце, потопло и дожд предвидуваат синоптичарите за продолжениот викенд

Временска прогноза: Сонце, потопло и дожд предвидуваат синоптичарите за продолжениот викенд

ФОКУС НА ДЕНОТ: Непотизмот царува, нов претседател на Врховен суд, уште еден притвор

ФОКУС НА ДЕНОТ: Непотизмот царува, нов претседател на Врховен суд, уште еден притвор

Заев: Секогаш има толку неважечки ливчиња

Заев: Секогаш има толку неважечки ливчиња