20 Јануари, 2020
0.0169

Русковска: Не сакам оваа истрага да се претвори во реалити шоу

Објавено во: Македонија 21 Август, 2019

Обвинителката Вилма Русковска вечерва изјави дека откако обвинителката Катица Јанева стана третоосомничена во „Рекет“ и доби притвор, случајот и натаму ќе се истражува. 

Истрагата продолжува. Таа вели дека не сака оваа истрага да се претвори во реалити шоу. 

Обвинителката вели дека без доволно докази не можела да бара притвор за Јанева, откако во аудио снимките се слушна нејзиниот глас. 

Русковска вели дека ако имала докази и за други лица, и тие ќе биле приведени. 

Потврди дека само еден од телефоните на Јанева бил форматиран. 

Русковска вели дека 90% од доказите се обезбедени во предистрагата. 

На прашањето што се сменило од вчера до денес, вели дека ништо не се сменило, но и дека Јанева не била повикана во својство на сведок, а за тоа дали ја излажала јавноста не знае. 

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Град Скопје ја презема „Дрисла“, Атиџе ќе добие работа во Општина Лозово

ФОКУС НА ДЕНОТ: Град Скопје ја презема „Дрисла“, Атиџе ќе добие работа во Општина Лозово

ДОБРИ ВЕСТИ ЗА АТИЏЕ: Ќе добие вработување и ќе сними две песни

ДОБРИ ВЕСТИ ЗА АТИЏЕ: Ќе добие вработување и ќе сними две песни

Блацион: JO Бургас соопшти дека не се работи ниту за опасен ниту за токсичен отпад

Блацион: JO Бургас соопшти дека не се работи ниту за опасен ниту за токсичен отпад

Две лица се степале во партиски штаб во Кисела Вода

Две лица се степале во партиски штаб во Кисела Вода

ОБЈАВА НА ПРОФИЛОТ НА 1ТВ: Jавност ќе биде изнeнадена од позадината и вистината за „Рекет“

ОБЈАВА НА ПРОФИЛОТ НА 1ТВ: Jавност ќе биде изнeнадена од позадината и вистината за „Рекет“

Командир од Полициска станица во Гази Баба сексуално вознемирувал полициска службеничка

Командир од Полициска станица во Гази Баба сексуално вознемирувал полициска службеничка

Триесет и тригодишник загинал откако автомобилот во кој се возел излетал од коловозот

Триесет и тригодишник загинал откако автомобилот во кој се возел излетал од коловозот

Одложени „ТНТ“, „Тендери“ и „Рекет“

Одложени „ТНТ“, „Тендери“ и „Рекет“

Заев ги договара, ама сакал и да ги растовари осуммината независни пратеници

Заев ги договара, ама сакал и да ги растовари осуммината независни пратеници