02 Март, 2021
0.0237

САКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ СРБИЈА: Познатиот српски глумец и режисер, Мика Алексиќ, обвинет за силување глумици во неговото приватно училиште

Објавено во: Балкан 17 Јануари, 2021

Шокантната вест ја обелодени актерката Милена Радуловиќ, која одлучи, како што самата вели, да не молчи повеќе. Сведочи дека познатиот сопственик на школата за глума, Мирослав Мика Алексиќ, ја силувал кога таа имала само 17 години.

По нејзиното признание во јавноста, Алексиќ синоќа, бил приведен и однесен во полициска станица. Тој е еден од најпознатите српски е продуценти, актери и филмски режисери. Најдобрите актери во Србија го посетувале неговото училиште. Некои од нив се: Никола Којо, Борис Миливојевиќ, Никола Ѓrуричко, Мирјана Јоковиќ, Виктор Савиќ, Вук Костиќ, Нада Маканковиќ, Ања Алац, Ваја Дујовиќ, Марија Бергаман, Хана Селимовиќ, Ивана Зариќ, Бојана Стефановиќ.

По синоќешното страшно признание на актерката Милена Радуловиќ, многу колеги јавно ја поддржаа, меѓу нив Маријана Мишиќ, Миодраг Радоњиќ, Нина Јанковиќ, како и режисерката Милена Грујиќ.

Извор: Mondo.rs

Можеби ќе ве интересира

Обединувањето на Косово и Албанија ќе падне во вода?

Обединувањето на Косово и Албанија ќе падне во вода?

Вучиќ: Од ЕУ се надевавме и очекувавме, но не добивме ништо

Вучиќ: Од ЕУ се надевавме и очекувавме, но не добивме ништо

Нов локдаун во Србија: Ако не затвориме се, ќе се распадне системот, дециден д-р Кон

Нов локдаун во Србија: Ако не затвориме се, ќе се распадне системот, дециден д-р Кон

РАДЕВ БАРА ПРАВДА ЗА БУГАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Кој го напаѓа бугарското малцинство во Македонија

РАДЕВ БАРА ПРАВДА ЗА БУГАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Кој го напаѓа бугарското малцинство во Македонија

Во Србија се бара затворање од седум до 10 дена

Во Србија се бара затворање од седум до 10 дена

Рама вели дека Албанија е подготвена да ја чека Македонија на патот кон ЕУ

Рама вели дека Албанија е подготвена да ја чека Македонија на патот кон ЕУ

Скоро 40 проценти од младите Срби доброволно би војувале за Србија

Скоро 40 проценти од младите Срби доброволно би војувале за Србија

СО ЧАСОВИ ЧЕКАА ЗА ДА СЕ ЗАПИШАТ ВО КНИГАТА НА ЖАЛОСТ - последни зборови за починатиот градоначалник на Загреб

СО ЧАСОВИ ЧЕКАА ЗА ДА СЕ ЗАПИШАТ ВО КНИГАТА НА ЖАЛОСТ - последни зборови за починатиот градоначалник на Загреб

Како ќе изгледа ковид пасошот и како ќе патуваат невакцинираните: Утврдени детали

Како ќе изгледа ковид пасошот и како ќе патуваат невакцинираните: Утврдени детали