18 Февруари, 2020
0.0189

Саниран дефект и најава за прекин во водоснабдувањето

Објавено во: Мои пари 23 Август, 2019

На ден 26.08.2019 (петок), поради дефект на ППХ ф-80мм на ул.Индира Ганди бб со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на дел од истата улица. Активностите ќе се вршат од 09:00 часот до завршување.

Изведувањето на водоводниот приклучок од ф-250мм на ул.Сливовска е завршено. Притисокот на водата е нормализиран во 13:45 часот.

Можеби ќе ве интересира

Реконструкцијата на ул. Гари 5 е завршена

Реконструкцијата на ул. Гари 5 е завршена

Несекојдневен спој на њујоршкиот шик и иновативната технологија

Несекојдневен спој на њујоршкиот шик и иновативната технологија

Шанса за јакнење на извозниот потенцијал на малите и средните претпријатија од Западниот Балкан

Шанса за јакнење на извозниот потенцијал на малите и средните претпријатија од Западниот Балкан

Резултатите се менуваат, почнува 19-то коло на Баскет 3x3 бизнис

Резултатите се менуваат, почнува 19-то коло на Баскет 3x3 бизнис

Саниран дефектот на бул.Јане Сандански

Саниран дефектот на бул.Јане Сандански

Завршен водоводниот приклучок на Орце Николов

Завршен водоводниот приклучок на Орце Николов

Силк Роуд Банка ја збогати понудата со нов станбен кредит

Силк Роуд Банка ја збогати понудата со нов станбен кредит

Скопјани пијат безбедна вода, тврди ЈП Водовод и канализација

Скопјани пијат безбедна вода, тврди ЈП Водовод и канализација

Утре прекин на водоснабдувањето на повеќе улици

Утре прекин на водоснабдувањето на повеќе улици