15 Јануари, 2021
0.0191

Санирани дефекти и најава за утре

Објавено во: Мои пари 13 Јануари, 2020

На ден 14.01.2020 (Вторник), поради реконструкција на ППХ (Против Пожарен Хидрант) ф 80 мм на Бул.Асном бб (по старо Бул.Авној), намален притисок ќе имаат корисниците на висока зона од нас.Аеродром (поточно високата зона од Бул.Асном) од 09:00 часот до завршување.

Најавениот дефект (дефект на затварач ф 300мм) на Бул.Асном бб е завршен, водоснабдувањето е нормализирано во 15:30 часот.

Дефектот на ул.Нагоричанска бр.15 во нас.Драчево е саниран, водоснабдувањето е нормализирано во 12:30 часот. 

Водоводниот приклучок  ф200мм на Бул.АСНОМ раскрсница со Бул.Србија е завршен, водоснабдувањето е нормализирано во 16:10 часот.

Можеби ќе ве интересира

Новиот Galaxy S21 Ultra ги обедини легендите на британската уметничка сцена

Новиот Galaxy S21 Ultra ги обедини легендите на британската уметничка сцена

“УНИБанка” АД Скопје ќе ја исплати четвртата полугодишна камата на сопствениците на Перпетуални обврзници

“УНИБанка” АД Скопје ќе ја исплати четвртата полугодишна камата на сопствениците на Перпетуални обврзници

Време е за Winter Last Minute Sale во Скопје Сити Мол!

Време е за Winter Last Minute Sale во Скопје Сити Мол!

Претставени најновите Samsung Galaxy S уреди - S21 и S21+

Претставени најновите Samsung Galaxy S уреди - S21 и S21+

Зелени жртвени зони и жртвите на зелениот раст

Зелени жртвени зони и жртвите на зелениот раст

„М Кар“ одбележува 5 години успешна приказна увозник и диструбутер на брендовите BMW и MINI

„М Кар“ одбележува 5 години успешна приказна увозник и диструбутер на брендовите BMW и MINI

Успех во лекувањето на ковид-пациенти: Инфективниот оддел на „Аџибадем Систина“ досега третираше 2.265 пациенти

Успех во лекувањето на ковид-пациенти: Инфективниот оддел на „Аџибадем Систина“ досега третираше 2.265 пациенти

Верверидис: Европскиот кампус на Универзитетот Јорк за СИТИ Колеџ е природен чекор кон понатамошното растење, унапредување во образованието и иновација

Верверидис: Европскиот кампус на Универзитетот Јорк за СИТИ Колеџ е природен чекор кон понатамошното растење, унапредување во образованието и иновација

Визија за иднината: Samsung ги претстави најновите иновации на саемот за потрошувачка електроника CES 2021

Визија за иднината: Samsung ги претстави најновите иновации на саемот за потрошувачка електроника CES 2021