22 Март, 2018
0.0641

Сања Ристиќ: Им се восхитувам на жените лидери

Објавено во: Стил 06 Декември, 2017

Убава и ведра, динамична и лојална. Перфеционист и совршено организирана, како и секој кој астролошки им припаѓа на Девиците. Сака здрава храна и своите искуства за неа ги споделува. Спортот и е секојдневие. Искрена, секогаш. Дисциплината во пакет со убави вредности е алатка која ја користи како воспитна стратегија кон нејзиното синче. 

Женски Магазин – Сите имаме соништа како деца. Кој беше вашиот сон? Дали може да бидете пејачка, посебно затоа што како дете имавте убава музичка кариера?

Сања – Дааааа… најголемиот сон ми беше да пеам, поголем дел од денот поминував пред огледало со дезодоранс во рака замислувајќи дека е микрофон а музика ечеше низ цела зграда од нашиот стан •

Женски Магазин – А кој беше всушност Тоше за кој пеевте како дете? Се пронајдоа ли многу во песната?

Разговорот со прекрасната Сања Ристиќ прочитајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Хероина во борба со пламените јазици - Билјана Денчовска, единствена жена пожарникар

Хероина во борба со пламените јазици - Билјана Денчовска, единствена жена пожарникар

ХИТОВИ ШТО ДОАЃААТ: Кои македонски албуми ги очекуваме годинава?

ХИТОВИ ШТО ДОАЃААТ: Кои македонски албуми ги очекуваме годинава?

НИКОЛА ПЕРЕВСКИ-ПЕРЕ: Ацо Конга и понатаму живее преку „Нокаут“

НИКОЛА ПЕРЕВСКИ-ПЕРЕ: Ацо Конга и понатаму живее преку „Нокаут“

Сузана Стојановска: Родителите на децата со Даунов синдром се снаоѓаат кој како знае

Сузана Стојановска: Родителите на децата со Даунов синдром се снаоѓаат кој како знае

Љубовната приказна на Светлана и Мики Црнокрак и познати македонски двојки

Љубовната приказна на Светлана и Мики Црнокрак и познати македонски двојки

ИНТЕРВЈУ- РИСИМА РИСИМКИН: Судбината на танцовите уметници е да се борат за опстанок

ИНТЕРВЈУ- РИСИМА РИСИМКИН: Судбината на танцовите уметници е да се борат за опстанок

Љубовницата на Путин и можеби првата дама на Русија го одвлече вниманието на руските избори

Љубовницата на Путин и можеби првата дама на Русија го одвлече вниманието на руските избори

(ВИДЕО) Запрепастувачки навики: Запознајте го парот кој е опседнат со штедење

(ВИДЕО) Запрепастувачки навики: Запознајте го парот кој е опседнат со штедење

Легендарниот Ринго Стар стана витез

Легендарниот Ринго Стар стана витез