23 Мај, 2019
0.0236

Саздовски задоволни од пресудата, бараат родителите да кажат каде се крие третиот осомничен во бегство

Објавено во: Македонија 23 Април, 2019

Родителите на починатиот Никола Саздовски се задоволни од пресудата која денеска ја изрече судот а согласно која убијците на нивниот син се осудени на вкупно 38 години затвор.

Како што пренесува А1он, таткото на Никола бара од родителите на третиот осомничен да кажат каде се крие бидејќи е во бегство уште од истиот ден кога Саздовски е претепан.

-За Никола повеќе нема враќање назад, но јас им порачувам на родителите да го кажат и третиот осомничен кој е во бегство а сум сигурен дека тие знаат каде е а нивните деца да не останат сами во затвор - порачал Тони Саздовски.

Таткото на Никола посочи и дека ако биде исплатена материјална штета истата ќе ја донираа во хуманитарни цели.

Можеби ќе ве интересира

СЕКОЈ МЕСЕЦ ИСТА МАКА: Граѓанин не може да најде дефицитарен лек за епилепсија

СЕКОЈ МЕСЕЦ ИСТА МАКА: Граѓанин не може да најде дефицитарен лек за епилепсија

Лајм: Силна „шлаканица” од претседателот Стево Пендаровски за ДУИ

Лајм: Силна „шлаканица” од претседателот Стево Пендаровски за ДУИ

ФОКУС НА ДЕНОТ: Додека чекаме „метла“ или ветинг, познати советниците на Пендаровски

ФОКУС НА ДЕНОТ: Додека чекаме „метла“ или ветинг, познати советниците на Пендаровски

Ѓулистана Марковска за ветингот: Двете политички партии сакаат да купат време

Ѓулистана Марковска за ветингот: Двете политички партии сакаат да купат време

Дали Заев ќе може да разреши функционери на ДУИ?

Дали Заев ќе може да разреши функционери на ДУИ?

Блерим Река „го откачил“ Пендаровски

Блерим Река „го откачил“ Пендаровски

Носи „билдерско“ име: Кој е „најнепознатиот“ советник на Стево Пендаровски?

Носи „билдерско“ име: Кој е „најнепознатиот“ советник на Стево Пендаровски?

Денко Малески надворешен советник на Пендаровски, Гоце Карајанов доаѓа од Москва

Денко Малески надворешен советник на Пендаровски, Гоце Карајанов доаѓа од Москва

Кој е Еролд Муслиу, новиот директор на Агенцијата за разузнавање

Кој е Еролд Муслиу, новиот директор на Агенцијата за разузнавање