16 Септември, 2019
0.0275

СДСМ ОБВИНИ: Мицкоски ги загрозува евроинтеграциите само за да го спаси менторот Груевски

Објавено во: Македонија 11 Септември, 2019

Oд СДСМ велат дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски уште еднаш покажаа дека нивна единствена цел е да го спасат криминалот на режимот на екс премиерот, Никола Груевски. 

„На сите веќе ни е јасно – Мицкоски не го интересира владењеето на правото и нашата интеграција во ЕУ и НАТО. Тој има само една јасна задача - да ги штити Груевски, Мијалков и тајкуните на единаесетгодишниот диктаторски режим“, изјави денеска на прес-конференција Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ.

Го обвини Мицкоски дека ја загрозува евроатлантската иднина  на земјата, со цел да го спаси својот ментор Груевски. 

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ пак претходно рече дека планот на Заев е да не се постигне договор и наводно на средбата дошол да не успеат преговорите.

Тој кажа дека Заев си купи уште некој месец мир, но да знае дека правдата ќе дојде, неминовно, неизбежно. 

Седум часа траеше лидерската, но договор за Законот за јавно обвинителство не е постигнат. 

Можеби ќе ве интересира

Пратеници од повеќе партии формираа Иницијатива за една изборна единица

Пратеници од повеќе партии формираа Иницијатива за една изборна единица

Маж починал на Клиниката за токсикологија

Маж починал на Клиниката за токсикологија

ВМРО-ДПМНЕ сака да предложи обвинител кој ќе ја замени Вилма Русковска

ВМРО-ДПМНЕ сака да предложи обвинител кој ќе ја замени Вилма Русковска

Сексистички објави од медиуми: Хелсиншки комитет поднесе претставки

Сексистички објави од медиуми: Хелсиншки комитет поднесе претставки

Катица Јанева е без работа, Лиле Стефанова од „Империја“ се враќа во Радовиш

Катица Јанева е без работа, Лиле Стефанова од „Империја“ се враќа во Радовиш

По седум месеци во куќен притвор Јакимовски издејствува поблага мерка

По седум месеци во куќен притвор Јакимовски издејствува поблага мерка

КОБЕН 13 ФЕВРУАРИ: Поради Мифтари не почна судењето за страшната несреќа кај Ласкарци

КОБЕН 13 ФЕВРУАРИ: Поради Мифтари не почна судењето за страшната несреќа кај Ласкарци

ОСМАНИ НА ТУРНЕЈА, ДЕНЕС ВО БРИСЕЛ: Познато кога ќе биде одлуката за старт на преговорите

ОСМАНИ НА ТУРНЕЈА, ДЕНЕС ВО БРИСЕЛ: Познато кога ќе биде одлуката за старт на преговорите

Обвинение и продолжен притвор за ќерката што ја задави мајка си во Карпош

Обвинение и продолжен притвор за ќерката што ја задави мајка си во Карпош