04 Декември, 2021
0.0273

СДСМ ОБВИНИ: Мицкоски ги загрозува евроинтеграциите само за да го спаси менторот Груевски

Објавено во: Македонија 11 Септември, 2019

Oд СДСМ велат дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски уште еднаш покажаа дека нивна единствена цел е да го спасат криминалот на режимот на екс премиерот, Никола Груевски. 

„На сите веќе ни е јасно – Мицкоски не го интересира владењеето на правото и нашата интеграција во ЕУ и НАТО. Тој има само една јасна задача - да ги штити Груевски, Мијалков и тајкуните на единаесетгодишниот диктаторски режим“, изјави денеска на прес-конференција Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ.

Го обвини Мицкоски дека ја загрозува евроатлантската иднина  на земјата, со цел да го спаси својот ментор Груевски. 

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ пак претходно рече дека планот на Заев е да не се постигне договор и наводно на средбата дошол да не успеат преговорите.

Тој кажа дека Заев си купи уште некој месец мир, но да знае дека правдата ќе дојде, неминовно, неизбежно. 

Седум часа траеше лидерската, но договор за Законот за јавно обвинителство не е постигнат. 

Можеби ќе ве интересира

АРСОВСКА НА ДЕПОНИЈАТА ВО ЃОРЧЕ: Од утре повеќе инспекции и казни за фрлачите на ѓубре

АРСОВСКА НА ДЕПОНИЈАТА ВО ЃОРЧЕ: Од утре повеќе инспекции и казни за фрлачите на ѓубре

ДРУГАР НА НЕЈЗИНОТО ЕКС МОМЧЕ СИЛУВАЛ МЛАДА СКОПЈАНКА: Сама го пријавила во полиција

ДРУГАР НА НЕЈЗИНОТО ЕКС МОМЧЕ СИЛУВАЛ МЛАДА СКОПЈАНКА: Сама го пријавила во полиција

МИНИСТЕРСТВОТО СЕ КОРЕГИРАШЕ: Има повеќе заболени и повеќе смртни случаи во последното деноноќие

МИНИСТЕРСТВОТО СЕ КОРЕГИРАШЕ: Има повеќе заболени и повеќе смртни случаи во последното деноноќие

ТАРАВАРИ УПОРНО ТВРДИ ДЕКА ЗАЕВ НУДЕЛ ПАРИ НА ПРАТЕНИЧКА: Нема да му се извинам

ТАРАВАРИ УПОРНО ТВРДИ ДЕКА ЗАЕВ НУДЕЛ ПАРИ НА ПРАТЕНИЧКА: Нема да му се извинам

ДЕВЕТНАЕСЕТГОДИШНИК ТЕШКО ПОВРЕДЕН: Другар му исто така е во болница, несреќа во Штип

ДЕВЕТНАЕСЕТГОДИШНИК ТЕШКО ПОВРЕДЕН: Другар му исто така е во болница, несреќа во Штип

ЕДНО ДЕТЕ ИЗЛЕГЛО ОД АВТОБУСОТ, СЕ ВРАТИЛО ДА СПАСИ НЕКОЈ И ИЗГОРЕЛО: Градоначалникот Садики со сведоштво за несреќата во Бугарија

ЕДНО ДЕТЕ ИЗЛЕГЛО ОД АВТОБУСОТ, СЕ ВРАТИЛО ДА СПАСИ НЕКОЈ И ИЗГОРЕЛО: Градоначалникот Садики со сведоштво за несреќата во Бугарија

AЛЕКСОВСКИ ОДБИЕН: Наследникот на Заев ќе се бира меѓу Ременски, Ковачевски и Деспотовски

AЛЕКСОВСКИ ОДБИЕН: Наследникот на Заев ќе се бира меѓу Ременски, Ковачевски и Деспотовски

ФИЛИПЧЕ СЕПАК НЕМА ДА БИДЕ МИНИСТЕР: Алтернатива ги добива здравство, администрација и МЕПСО?

ФИЛИПЧЕ СЕПАК НЕМА ДА БИДЕ МИНИСТЕР: Алтернатива ги добива здравство, администрација и МЕПСО?

НОВ КОВИД БИЛАНС: Нови 342 случаи, сите починати се од болница

НОВ КОВИД БИЛАНС: Нови 342 случаи, сите починати се од болница