25 Август, 2019
0.0177

СДСМ се сели во хотел, ВМРО- ДПМНЕ останува во својата палата

Објавено во: Македонија 19 Април, 2019

Не е новина, па и на овие избори, каде двете поголеми партии ќе ги дочекаат изборните резултати од гласањето во недела. Приврзаниците и сопартијци на Блерим Река сепак за исходот од гласањето ќе дознаат во штабот на партијата Беса во трговскиот центар Мавровка во Скопје. 

Но првите луѓе на СДСМ, Стево Пендаровски и партиските членови изборниот резултат ќе го чекаат во хотел Хилтон во Скопје. Тој е најнов хотел во градот и еден од најелитните.

ВМРО-ДПМНЕ пак, иако првично изгледаше дека ќе се соберат во Домот на АРМ, каде што во последните години ги дознаваа резултатите од изборите, тие ќе останат во своето партиско седиште - палатата „Христо Татарчев“

Можеби ќе ве интересира

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Рахиќ: Јанева е во посебен одел во Истражниот Затвор Скопје

Рахиќ: Јанева е во посебен одел во Истражниот Затвор Скопје

За само шест месеци, 70 луѓе го загубиле животот во сообраќајки

За само шест месеци, 70 луѓе го загубиле животот во сообраќајки

На граничниот премин Табановце се чека околу половина час

На граничниот премин Табановце се чека околу половина час

Сончево и топло: Попладне дожд и грмежи

Сончево и топло: Попладне дожд и грмежи

(ВИДЕО) Уапсен член на криминална група на Попова Шапка, кој бил баран од Интерпол

(ВИДЕО) Уапсен член на криминална група на Попова Шапка, кој бил баран од Интерпол