22 Август, 2019
0.0184

Се прислушкуваат 150 разговори, снимани и тие од „Рекет“

Објавено во: Македонија 19 Јули, 2019

Оперативно-техничката агенција прислушкува во моментов 150 разговори со судско одобрение, а меѓу сниманите биле и осомничените во аферата „Рекет“, односно Бојан Јовановски и Зоран Милевски.

Ова денеска го потврди директорот на ОТА, Зоран Ангеловски, при тоа напоменувајќи дека разговорите се добиваат со скриен идентитет.

Оретседателот на на собраниската комисија за надзор на комуникации пак ја потврди бвројката од 150 разговори кои во моментов се прислушкуваат и дека се увериле во вистинитоста дека ОТА за сите нив поседува уредна судска наредба.


Можеби ќе ве интересира

Јанева со полициско комбе стигна во Шутка

Јанева со полициско комбе стигна во Шутка

Русковска: Не сакам оваа истрага да се претвори во реалити шоу

Русковска: Не сакам оваа истрага да се претвори во реалити шоу

Катица Јанева оди во Шутка, доби 30 дена притвор

Катица Јанева оди во Шутка, доби 30 дена притвор

ФОКУС НА ДЕНОТ: Катица приведена, се офајдила со мебел, партиите бараат одговорност

ФОКУС НА ДЕНОТ: Катица приведена, се офајдила со мебел, партиите бараат одговорност

Груби потсети како државата ќе се избори со тенденциозно нарачана селективност

Груби потсети како државата ќе се избори со тенденциозно нарачана селективност

Дали Брзата помош пред Кривичен е повикана поради Јанева?

Дали Брзата помош пред Кривичен е повикана поради Јанева?

Aдвокатот на Јанева тврди дека таа е жртва

Aдвокатот на Јанева тврди дека таа е жртва

Голем пожар им се заканува на куќите во делчевско Бигла

Голем пожар им се заканува на куќите во делчевско Бигла

Почина мајката на Јанева, дали тоа ќе влијае на одредувањето притвор?

Почина мајката на Јанева, дали тоа ќе влијае на одредувањето притвор?