16 Јули, 2019
0.0182

Се продава вила во која престојувал принцот Хари

Објавено во: Свет 21 Јуни, 2019

Вила на Барбадос која ја посетувале луѓе како што е принцот Хари, сега е ставена на продажба и ќе биде потреба огромна сума доколку сакате да ја купите, пренесува The Sun.

Засега цената на вилата е 35,4 милиони евра. Бидејќи има 10 спални соби и панорамски поглед на Карипско море, не е ни чудо што имотот своевремено го привлеков принцот Хари тука да го мине одморот.

Други значајни гости биле Елтон Џон, Никол Кидман и Хју Грант.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА ВО МУМБАЈ:Се урна станбена зграда, има загинати и повредени

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА ВО МУМБАЈ:Се урна станбена зграда, има загинати и повредени

Асанж нема да биде екстрадиран во Америка

Асанж нема да биде екстрадиран во Америка

(ВИДЕО) Макрон се обрати на српски во Белград

(ВИДЕО) Макрон се обрати на српски во Белград

(ФОТО) Снег во две европски земји, а покривката и до 30 цм

(ФОТО) Снег во две европски земји, а покривката и до 30 цм

(ВИДЕО) ЗАГИНАА ПАДОБРАНЦИ: Се сруши авион во Шведска

(ВИДЕО) ЗАГИНАА ПАДОБРАНЦИ: Се сруши авион во Шведска

Најбогатиот човек на светот за прв пат пред јавноста со новата партнерка

Најбогатиот човек на светот за прв пат пред јавноста со новата партнерка

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО ХОНГКОНГ: Причината за револтот е во кинеските власти

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО ХОНГКОНГ: Причината за револтот е во кинеските власти

(ВИДЕО) Воена парада во Париз, но и апсење на „Жолтите елеци“

(ВИДЕО) Воена парада во Париз, но и апсење на „Жолтите елеци“

(ВИДЕО) Турски пекар ќе го почести Путин, еве што подготвува за него

(ВИДЕО) Турски пекар ќе го почести Путин, еве што подготвува за него