01 Октомври, 2022
0.0463

СЕ САМОУБИ МЛАД СРПСКИ АКТИВИСТ НА 20 ГОДИНИ - чувал 40 напуштени кучиња, на соседите им пречеле, организирале петиција

Објавено во: Балкан 23 Септември, 2022

Добивај вести на Viber

Згасна уште еден млад живот, се самоуби младиот хуманитарец Горан Карановиќ, а од него се прости Здружението за заштита на напуштени животни WagWag.

Денеска е еден од најтажните денови за напуштените животни. Горан Карановиќ си го одзел животот.

Крена рака затоа што на неполни 20 години не можеше да го издржи притисокот на оние кои континуирано го пријавуваа. Тие испратија полиција до неговата врата поради 40-тина кучиња кои ги сакаше со целото свое срце. Кои ги гледаше дење и ноќе. Во својот дом ги носел болните, скршени, раскрвавени и вложил максимални напори да им обезбеди лекување и убав живот.

Секој ден им се закануваа дека ќе ги однесат. Денес победија оние на кои животните им пречат. Тие го завршија животот пред неполни две децении. Оние стари, нервозни, поткупени, лути на себе и на сите околу нив на кои им пречи кога кучињата лаат ја потпишаа петицијата да се уништи. И овој млад живот им пречеше

Горан, чувај ни го Рекс. Грижете се за сите шепи кои некогаш ве напуштиле прерано.

Единствена утеха е што од денес ќе имаат вистински ангел кој ќе ги сретне кога ќе не напуштат, пишува здружението.

Можеби ќе ве интересира

Протест пред редакцијата на српски Информер - Илјадници луѓе бараат да се затвори редакцијата

Протест пред редакцијата на српски Информер - Илјадници луѓе бараат да се затвори редакцијата

НУКЛЕАРКАТА КРШКО СТОПИРАНА, еден месец ќе трае последниот ремонт - ќе чини 100 милиони евра

НУКЛЕАРКАТА КРШКО СТОПИРАНА, еден месец ќе трае последниот ремонт - ќе чини 100 милиони евра

ДРАМА ВО СПЛИТ Силна експлозија одекна во центарот на градот, повредени се неколку лица (Видео)

ДРАМА ВО СПЛИТ Силна експлозија одекна во центарот на градот, повредени се неколку лица (Видео)

ЗГРАДА НА УЖАСОТ, СИН ЈА УБИЛ НЕГОВАТА МАЈКАТА: Станот пломбиран, ѕвоното искршено, ходниците на зградата исполнети со морничава тишина

ЗГРАДА НА УЖАСОТ, СИН ЈА УБИЛ НЕГОВАТА МАЈКАТА: Станот пломбиран, ѕвоното искршено, ходниците на зградата исполнети со морничава тишина

ВУЧИЌ: СТАВЕТЕ ГО ЗАПАДЕН БАЛКАН НА ИСТ СПИСОК СО ЗЕМЈИТЕ ОД ЕУ, ќе ви бидеме благодарни

ВУЧИЌ: СТАВЕТЕ ГО ЗАПАДЕН БАЛКАН НА ИСТ СПИСОК СО ЗЕМЈИТЕ ОД ЕУ, ќе ви бидеме благодарни

ПРОИЗВОДСТВО НА ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ ВО СОСЕДСТВОТО, целосно електрично возило од фабриката во Крагуевац

ПРОИЗВОДСТВО НА ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ ВО СОСЕДСТВОТО, целосно електрично возило од фабриката во Крагуевац

ДЕНЕС ПОЧНУВА ПОПИСОТ ВО СРБИЈА, високи казни за оние што нема да им отворат врата на попишувачите или неточни податоци

ДЕНЕС ПОЧНУВА ПОПИСОТ ВО СРБИЈА, високи казни за оние што нема да им отворат врата на попишувачите или неточни податоци

ПАРИТЕ ОД ПРОДАЖБАТА НА ВИЛАТА НА ТИТО НА МЕНХЕТЕН ГИ ДЕЛАТ ПЕТ ДРЖАВИ, колку пари ќе добие Македонија?

ПАРИТЕ ОД ПРОДАЖБАТА НА ВИЛАТА НА ТИТО НА МЕНХЕТЕН ГИ ДЕЛАТ ПЕТ ДРЖАВИ, колку пари ќе добие Македонија?

Во координирана акција сузбиена група која криумчарела хероин во Хрватска, приведени три лица

Во координирана акција сузбиена група која криумчарела хероин во Хрватска, приведени три лица