24 Февруари, 2020
0.0205

СЕ СКАРАА ЈАНЕВА И РУСКОВСКА: Боки 13 обвини за конструкција

Објавено во: Македонија 13 Февруари, 2020

Во судница денеска во расправа влегоа обвинителката Вилма Русковска и поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева.

Јанева кажа дека Русковска требало на време да мисли какви докази предлага, а таа врати: „Вие да мислевте немаше да бидеме во оваа судница”.

Обвинетиот Бојан Јовановски изјави дека да не била конструкцијата на Русковска, немало да бидат во судница.

Беа опоменати дека ако не се смират, ќе бидат отстранети од судница. 

Јовановски денеска рече дека ја отвора Пандорината кутија и дека од овој момент јавноста ќе дознае за неговиот однос со веќе осудениот Зоран Милевски Кичеец. Тврди дека e изманипулиран.

Можеби ќе ве интересира

ЧЕТВРТА ЖРТВА ОД НЕСРЕЌАТА ВО РОМАНОВЦЕ - почина 58-годишен маж

ЧЕТВРТА ЖРТВА ОД НЕСРЕЌАТА ВО РОМАНОВЦЕ - почина 58-годишен маж

БИЛ ВО ЗАМОКОТ НА ДРАКУЛА - зошто Заев не дојде на инаугурацијата на Пендаровски

БИЛ ВО ЗАМОКОТ НА ДРАКУЛА - зошто Заев не дојде на инаугурацијата на Пендаровски

БОМБА ИЛИ ПЕТАРДА - што одекна од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

БОМБА ИЛИ ПЕТАРДА - што одекна од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Спасовски, Ангеловска и Бектеши летаат за Лондон, ќе се борат за проекти од европските банкари

Спасовски, Ангеловска и Бектеши летаат за Лондон, ќе се борат за проекти од европските банкари

АКО КОРИСТИТЕ ПЛИНСКИ БОЦИ - никако грејни тела во нивна близина и вентилите да се добро затворени

АКО КОРИСТИТЕ ПЛИНСКИ БОЦИ - никако грејни тела во нивна близина и вентилите да се добро затворени

И Вангеловски се огласи за снимката: Заев нстапува како моќник, тогаш немаше активен предмет на СЈО

И Вангеловски се огласи за снимката: Заев нстапува како моќник, тогаш немаше активен предмет на СЈО

(ВИДЕО) Како Град Скопје ја исчисти депонијата кај Железничка станица

(ВИДЕО) Како Град Скопје ја исчисти депонијата кај Железничка станица

ФИЛИПЧЕ ЗА ПОВРЕДЕНИТЕ: Четворица се борат за живот, во болница е и бремена жена

ФИЛИПЧЕ ЗА ПОВРЕДЕНИТЕ: Четворица се борат за живот, во болница е и бремена жена

МВР со детали за експлозијата - еве што се случило

МВР со детали за експлозијата - еве што се случило