10 Јули, 2020
0.0246

СЕ СТРЕСЕ ЗАГРЕБ: Вечерва уште еден земјотрес

Објавено во: Балкан 24 Март, 2020

Нов земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтер го затресе Загреб. 

Уште еден земјотрес го затресе Загреб во 20:54 часот.

Oва е 11 потрес во Загреб во последните 63 часа.

Вчера имаше три потреси, а од повреди здобиени од земјотрес почина и едно 15 годишно девојче. 

За време на викендот силен земјотрес го стресе Загреб, при што имаше и оштетени објекти. 

На Балканот денеска земјотреси имаше во Грција, Албанија и Романија. 

Можеби ќе ве интересира

Во Црна Гора короната зема замав

Во Црна Гора короната зема замав

БРОЈ НА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНА: Србија е трета во Европа

БРОЈ НА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНА: Србија е трета во Европа

Прво негативен корона тест, па потоа влез во Грција

Прво негативен корона тест, па потоа влез во Грција

Катимерини: Граѓаните на Северна Македонија пред клучни избори

Катимерини: Граѓаните на Северна Македонија пред клучни избори

Денеска турскиот суд носи судбоносна одлука за Аја Софија

Денеска турскиот суд носи судбоносна одлука за Аја Софија

Денеска Вучиќ и Хоти ќе објаснуваат пред Макрон и Меркел што ќе договорат за Косово

Денеска Вучиќ и Хоти ќе објаснуваат пред Макрон и Меркел што ќе договорат за Косово

(ВИДЕО) НОВИ ПРОТЕСТИ ВО СРБИЈА: Излегоа и дел од лекарите од ковид болниците

(ВИДЕО) НОВИ ПРОТЕСТИ ВО СРБИЈА: Излегоа и дел од лекарите од ковид болниците

Веќе нема болнички капацитети за примање на пациенти во Белград

Веќе нема болнички капацитети за примање на пациенти во Белград

ШОК СОБИ ПОЛНИ СО МЛАДИ НА КИСЛОРОД - репортажа на Блиц од КБЦ „Бежанијска коса“

ШОК СОБИ ПОЛНИ СО МЛАДИ НА КИСЛОРОД - репортажа на Блиц од КБЦ „Бежанијска коса“