12 Декември, 2018
0.3322
    ALK 8271.79    1.51%     BESK 9000    0%     KJUBI 1550    0%     KMB 5062.11    2.62%     MPT 47000.07    1.2%     MTUR 4850    0%     OKTA 4350    2.35%     REPL 70040    3%     RMDEN16 97.3    0.31%     RMDEN17 96.5    0%     SBT 1850    2.66%     STB 1280    0.13%     STIL 122    0.83%     TEL 298.64    1.23%     TNB 14150    1.07%     TTK 1245.37    1%     UNI 2231    -2.96%

Се стресоа три држави во регионот

Објавено во: Балкан 18 Јули, 2018

Земјотреси денеска имаше во три држави во регионот. 

Потрес од 3 степени денеска ја погоди Грција, а земјотрес повторно е регистриран и во Албанија пред околу еден час со јачина од 2,8 степени по Рихтер.

По силниот земјотрес од 5,2 степени, денеска имаше нов силен земјотрес во Албанија со јачина од 4,8 степени, а пред тоа и невреме.

Земјотрес со јачина од 2,6 степени според Рихтеровата скала утрово во 7:35 часот е регистриран на подрачјето на Сараево.

Федералниот хидрометеоролошки завод на Босна и Херцеговина, информира дека потресот бил со јачина од три степени според Меркалиевата скала.

Земјотреси денеска имало и во Турција, Иран, Италија, Полска. 

Можеби ќе ве интересира

МИЛИОНСКА ИНВЕСТИЦИЈА: Каде во соседството никнува најголемата фабрика за чаеви?

МИЛИОНСКА ИНВЕСТИЦИЈА: Каде во соседството никнува најголемата фабрика за чаеви?

Нешков до Борисов: Зошто е оваа омраза кон „неосвестените" Македонци?

Нешков до Борисов: Зошто е оваа омраза кон „неосвестените" Македонци?

ТАКСИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ МОЖЕ ДА СКОКНАТ И ДО 1000 ОТСТО: Харадинај и се нагледа на Србија

ТАКСИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ МОЖЕ ДА СКОКНАТ И ДО 1000 ОТСТО: Харадинај и се нагледа на Србија

Го навредила Ердоган и заврши во притвор

Го навредила Ердоган и заврши во притвор

Приштина подготвува уште три мерки против Србија

Приштина подготвува уште три мерки против Србија

ПРИМЕР ЗА ДОЛГОВЕЧНОСТ: Земја од регионот има над 700 стогодишници

ПРИМЕР ЗА ДОЛГОВЕЧНОСТ: Земја од регионот има над 700 стогодишници

И Грците ќе бараат нов договор?

И Грците ќе бараат нов договор?

Ковачев: Самуил е цар на бугарското царство, Прличев е Бугарин

Ковачев: Самуил е цар на бугарското царство, Прличев е Бугарин

КОЈ И ЗОШТО МУ СЕ ЗАКАНИ: Засилено обезбедување на албанскиот премиер Рама

КОЈ И ЗОШТО МУ СЕ ЗАКАНИ: Засилено обезбедување на албанскиот премиер Рама