20 Август, 2018
0.2665
    FERS 58000    -2.52%     OKTA 4211    -0.1%     SBT 2000    0%     STB 1035    0.34%     STIL 135    2.88%     TEL 277    -0.14%     TNB 14100    -0.21%     TPLF 1216    -0.33%     UNI 2360    -1.67%

Се стресоа три држави во регионот

Објавено во: Балкан 18 Јули, 2018

Земјотреси денеска имаше во три држави во регионот. 

Потрес од 3 степени денеска ја погоди Грција, а земјотрес повторно е регистриран и во Албанија пред околу еден час со јачина од 2,8 степени по Рихтер.

По силниот земјотрес од 5,2 степени, денеска имаше нов силен земјотрес во Албанија со јачина од 4,8 степени, а пред тоа и невреме.

Земјотрес со јачина од 2,6 степени според Рихтеровата скала утрово во 7:35 часот е регистриран на подрачјето на Сараево.

Федералниот хидрометеоролошки завод на Босна и Херцеговина, информира дека потресот бил со јачина од три степени според Меркалиевата скала.

Земјотреси денеска имало и во Турција, Иран, Италија, Полска. 

Можеби ќе ве интересира

НАПАД НА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО ТУРЦИЈА: Од автомобил во движење одекнаа рафали

НАПАД НА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО ТУРЦИЈА: Од автомобил во движење одекнаа рафали

Додека нашите политичари мислат дека се Богови, Себастијан Курц лета со нискобуџетни компании како обичен граѓанин

Додека нашите политичари мислат дека се Богови, Себастијан Курц лета со нискобуџетни компании како обичен граѓанин

СПАСЕНА БРИТАНКА КОЈА ПАДНАЛА ОД КРУЗЕР ВО ЈАДРАНОТ: Цела ноќ поминала во морето

СПАСЕНА БРИТАНКА КОЈА ПАДНАЛА ОД КРУЗЕР ВО ЈАДРАНОТ: Цела ноќ поминала во морето

ЛИРАТА ВО ПАД, ЕРДОГАН НЕ СЕ ПРЕДАВА: Турција ќе го оствари тоа што го зацртала

ЛИРАТА ВО ПАД, ЕРДОГАН НЕ СЕ ПРЕДАВА: Турција ќе го оствари тоа што го зацртала

Уште една балканска земја ги проверува мостовите

Уште една балканска земја ги проверува мостовите

(ВИДЕО) ЕРДОГАН ДОБИ УШТЕ ЕДЕН МАНДАТ ВО АКП: Порача дека Турците нема да се поклонуваат

(ВИДЕО) ЕРДОГАН ДОБИ УШТЕ ЕДЕН МАНДАТ ВО АКП: Порача дека Турците нема да се поклонуваат

(ВИДЕО) Поранешен комичар кој имитирал политичари ќе составува Влада во Словенија

(ВИДЕО) Поранешен комичар кој имитирал политичари ќе составува Влада во Словенија

(ВИДЕО) ДРАМА НА НЕБОТО: Параглајдерист се бореше да се спаси

(ВИДЕО) ДРАМА НА НЕБОТО: Параглајдерист се бореше да се спаси

(ВИДЕО) Србија го затвори воениот детски камп на Златибор

(ВИДЕО) Србија го затвори воениот детски камп на Златибор