15 Ноември, 2019
0.0262

Се стресоа три земји од регионот, паника во повеќе градови

Објавено во: Балкан 30 Август, 2019

Силен земјотрес ја стресе БиХ, а истиот го почувствувале и граѓаните на повеќе српски градови, но и во Хрватска. 

Земјотресот со јачина од 4,7 степени според Рихтер се случил во регионот на босанскиот град Тузла, а се почуствувал во Бања Лука, Нови Сад, Брчко и останати делови на БИХ, Србија и Хрватска.

Последниот земјотрес кој го забележал Федералниот хидрометролошки завод во БИХ бил на 11. август во Невесиње со сила од 3,4 степени.

Според првите податоци потресот се почуствувал во круг од околу 100 километри.

Можеби ќе ве интересира

ХРВАТСКИ КЛИМАТОЛОГ ЈА ШОКИРАШЕ НАЦИЈАТА: Добро размислете ако купувате куќа покрај море

ХРВАТСКИ КЛИМАТОЛОГ ЈА ШОКИРАШЕ НАЦИЈАТА: Добро размислете ако купувате куќа покрај море

Бојко Борисов: Ме плаши поделбата во Северна Македонија

Бојко Борисов: Ме плаши поделбата во Северна Македонија

Вархели: Ние мора да го прифатиме Западен Балкан

Вархели: Ние мора да го прифатиме Западен Балкан

Притвор за македонскиот газда Шефкет Демировски

Притвор за македонскиот газда Шефкет Демировски

(ВИДЕО+ФОТО) Викторија направи пустош во Грција, летувалиштата покриени со камења

(ВИДЕО+ФОТО) Викторија направи пустош во Грција, летувалиштата покриени со камења

(ФОТО+ВИДЕО) НЕВРЕМЕ: По Хрватска, под вода е и дел од Словенија

(ФОТО+ВИДЕО) НЕВРЕМЕ: По Хрватска, под вода е и дел од Словенија

(ВИДЕО) За едно деноноќие во Хрватска наврнаа 222 литри дожд на метар квадратен

(ВИДЕО) За едно деноноќие во Хрватска наврнаа 222 литри дожд на метар квадратен

ЦРНА ГОРА КАЖА „НЕ“ НА „МИНИ ШЕНГЕН“: Не сакаат да губат енергија

ЦРНА ГОРА КАЖА „НЕ“ НА „МИНИ ШЕНГЕН“: Не сакаат да губат енергија

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВРЕМЕ ВО ХРВАТСКА: Падна фасада на училиште, пожарникарите отстрануваат искршени дрвја

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВРЕМЕ ВО ХРВАТСКА: Падна фасада на училиште, пожарникарите отстрануваат искршени дрвја