26 Јануари, 2021
0.0204

СЕ ТРЕСЕ БАЛКАНОТ: На удар е Грција

Објавено во: Балкан 13 Јануари, 2021

На Балканот и денеска има серија потреси, а на удар е Грција, каде имало најмалку десет земјотреси. 

Најсилниот потрес е со јачина од 4.2 степени, но има потреси од 3.9 и 3.5 степени, и послаби. Во регионот денеска, се тресеше Хрватска, но и БиХ. Eден земјотрес со јачина од 2.2 степени е регистриран во Албанија. 

При крајот на 2020 година имаше силни земјотреси во Хрватска, при што имаше осум жртви. 

Во хрватскиот град Петриња, денеска се случи трагедија. Маж се самоуби разнесувајќи се со бомба. 

Можеби ќе ве интересира

Србија ќе подели 150.000 празни селски куќи на млади брачни двојки

Србија ќе подели 150.000 празни селски куќи на млади брачни двојки

Американците не сакаат да слушнат за Голема Албанија или Голема Србија

Американците не сакаат да слушнат за Голема Албанија или Голема Србија

ОД ДЕНЕСКА НЕМА ВАКЦИНИРАЊЕ БЕЗ ЗАКАЖАН ТЕРМИН - српската Влада ги повикува граѓаните прво да се регистрираат

ОД ДЕНЕСКА НЕМА ВАКЦИНИРАЊЕ БЕЗ ЗАКАЖАН ТЕРМИН - српската Влада ги повикува граѓаните прво да се регистрираат

За 20.000 евра татко ја продал својата ќерка

За 20.000 евра татко ја продал својата ќерка

Се дозна по чии налог бил прислушуван Вучиќ и каде завршувале транскриптите - еве што кажа раководителот на Управата

Се дозна по чии налог бил прислушуван Вучиќ и каде завршувале транскриптите - еве што кажа раководителот на Управата

Грција регистрира позитивни случаи на новиот сој на граничните премини

Грција регистрира позитивни случаи на новиот сој на граничните премини

БЕШЕ СЕРИОЗНО: Воспаление на целиот абдомен, белите дробови.... - Чеда Јовановиќ прв пат во јавноста по излегувањето од болница

БЕШЕ СЕРИОЗНО: Воспаление на целиот абдомен, белите дробови.... - Чеда Јовановиќ прв пат во јавноста по излегувањето од болница

United Group ја презеде бугарската Нова ТВ

United Group ја презеде бугарската Нова ТВ

Немаат мир: Ноќеска три земјотреси кај Петриња

Немаат мир: Ноќеска три земјотреси кај Петриња