26 Јули, 2021
0.0193

СЕ ВАКЦИНИРАВ ВО ВРАЊЕ - како медицинско лице во Македонија не добив ниту термин за вакциницаија, вели Марија Илиева

Објавено во: Македонија 18 Јуни, 2021

Марија Илиева, која вели дека е медицинско лице, преку фејсбук, во групата Ковид 19 совети и искуства вели дека денес се вакцинирала во Србија, бидејќи во земјава, не добила ниту термин за вакцинација.

„Денес се вакцинирав во Врање, имаше избор помегу Фајзер и Синофарм. После 10.30 часот кажаа дека Фајзер се потрошени, отидов пред 10 часот и се вакцинирав со Фајзер...Гужва немаше, се беше организирано и се на ниво.. Јас како медицинско лице во нашата Македонија не добив ниту термин за вакцина, ниту со потврда можев да се вакцинирам..Голема благодарност од мене до Србија“, напишала Марија Илиева во фејсбук групата Ковид 19 совети и искуства.

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО, oва е последен аларм

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО, oва е последен аларм

(ВИДЕО) Ахмети води оро на свадба во Зајас

(ВИДЕО) Ахмети води оро на свадба во Зајас

ИНСТИТУЦИИТЕ ДА НЕ СПИЈАТ: Соседите и Здружението „Стоп за грабежот“ му дадоа поддршка на Бањоглав кој остана без својот дом

ИНСТИТУЦИИТЕ ДА НЕ СПИЈАТ: Соседите и Здружението „Стоп за грабежот“ му дадоа поддршка на Бањоглав кој остана без својот дом

Даниловски очекува нов бран во средината на август

Даниловски очекува нов бран во средината на август

Момче од Пирок со пиштол го рани другарот

Момче од Пирок со пиштол го рани другарот

Бројот на активни се искачи на 310

Бројот на активни се искачи на 310

Градоначалникот на Штип Сашко Николов спасил жена на плажа

Градоначалникот на Штип Сашко Николов спасил жена на плажа

Нови 24 заразени со коронавирус, починати нема

Нови 24 заразени со коронавирус, починати нема

Нуредини: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО

Нуредини: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО