23 Јули, 2019
0.0191

Секој уапсен Полјак ќе плати 150 евра казна во македонскиот буџет

Објавено во: Македонија 09 Јуни, 2019

Основниот суд објави дека прекршочната казна која ја платиле сите уапсени 223 полски навивачи изнесува по 150 евра од приведен.

Одделот за прекршоци ја одреди оваа санкција по масовното апсење на полските навивачи во петокот пред кваификацискиот натпревар помеѓу македонската и полската фудбалска репрезентација.

Полјаците, кои важат за едни од најагресивните навивачи кога гостуваат во странство, започнаа масовна меѓусебна тепачка пред арената „Тоше Проески“ непосредно пред мечот, по што полицијата ги уапси за нарушување на јавниот ред и мир и ги приведе со автобуси на ЈСП поради нивната бројност.

Полјаците вчера од полициска станица со автобуси сите 223 беа однесени во судот за прекршоци во Скопје.

Македонија ќе може да ја напуштат дури откако ќе ја платат казната.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Дали е ова Катица Јанева во фризерски салон?

(ВИДЕО) Дали е ова Катица Јанева во фризерски салон?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Вештачењето на телефонот на Јанева заврши, критики за изјавата на Заев за крадење историја

ФОКУС НА ДЕНОТ: Вештачењето на телефонот на Јанева заврши, критики за изјавата на Заев за крадење историја

Фактор дознава: Измени во законот за здравствена заштита влегуваат преку пратеници во Собрание. Што содржат?

Фактор дознава: Измени во законот за здравствена заштита влегуваат преку пратеници во Собрание. Што содржат?

Брнс за „Рекет“ бара Заев да побара одговорност од сите владини претставници

Брнс за „Рекет“ бара Заев да побара одговорност од сите владини претставници

Oд ВМРО - ДПМНЕ прашуваат каде е Катица Јанева седум дена?

Oд ВМРО - ДПМНЕ прашуваат каде е Катица Јанева седум дена?

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Героски објави нови псевдоними за вмешани во случајот „Рекет“

Героски објави нови псевдоними за вмешани во случајот „Рекет“

МВР достави одговор до АВМУ - што пишува во него?

МВР достави одговор до АВМУ - што пишува во него?

Што вели Жбогар за шпекулациите за Катица Јанева?

Што вели Жбогар за шпекулациите за Катица Јанева?