17 Август, 2018
0.3187
    ADIN 558    0%     ALK 8000    -0.61%     GRNT 804.85    -1.93%     INBR 5000    0%     KMB 5193.27    -0.13%     MKSD 204    -2.86%     MPT 45000    0%     MTUR 4650.27    -1.06%     POPK 20    0%     PPIV 45008    -3%     RMDEN17 96.1    0%     RZIT 28    0%     RZTK 511    10.37%     RZUG 10    0%     STB 1030.34    2.59%     STBP 1030.75    0.07%     STIL 133    0.76%     TKVS 5007    0.57%     TNB 14195    0.71%     TTK 1147    -0.52%     UNI 2399    -0.04%     ZILU 247.97    8.28%

СЕВЕРНА КОРЕЈА СУПЕРИОРНА: Ким размислува дали ќе се сретне со Трамп

Објавено во: Свет 16 Мај, 2018

Северна Кореја размислува дали ќе се одржи состанокот на 12 јуни ако САД продолжат да бараат еднострано напуштање на нуклеарното оружје.

На тоа се огласи Белата куќа коментирајќи ја длабоката резервираност на Ким, за тоа дали ќе се одржи средбата меѓу претседателот Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, закажана за 12-ти јуни во Сингапур.

Портпаролката на Белата куќа Сара Хакаби Сандерс за телевизијата Фокс, изјави дека „САД се подготвени за средба, и доколку се случи, тоа ќе биде одлично. И натаму се надеваме дека средба ќе има“.

Таа додаде дека претседателот Трамп е подготвен за „тешки преговори“, но доколку разговорите бидат откажани, САД ќе продолжат со кампањата на максимален притисок, воведувајќи економски санкции против Северна Кореја.Можеби ќе ве интересира

Земјотрес ја стресе Италија

Земјотрес ја стресе Италија

Koлку луѓе исчезнаа по уривањето на мостот во Џенова?

Koлку луѓе исчезнаа по уривањето на мостот во Џенова?

Беше најсиромашен претседател на светот, а сега се откажа и од пензија

Беше најсиромашен претседател на светот, а сега се откажа и од пензија

Го поканила Путин на свадба, сега од неа се бара оставка

Го поканила Путин на свадба, сега од неа се бара оставка

(ФОТО) ТРАГИЧНИ СУДБИНИ НА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЏЕНОВА: Мирко загинал патувајќи на првиот работен ден

(ФОТО) ТРАГИЧНИ СУДБИНИ НА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЏЕНОВА: Мирко загинал патувајќи на првиот работен ден

На 76 години почина Арета Френклин

На 76 години почина Арета Френклин

Момче и девојка тргнале на одмор, но завршија под мостот кој се урна во Џенова

Момче и девојка тргнале на одмор, но завршија под мостот кој се урна во Џенова

(ВИДЕО) ВАКВА ПОПЛАВА НЕМАЛО ЕДЕН ВЕК: Загинаа над 80 луѓе

(ВИДЕО) ВАКВА ПОПЛАВА НЕМАЛО ЕДЕН ВЕК: Загинаа над 80 луѓе

„ПРЕД ОЧИТЕ МИ Е САМО ЕДНА СЛИКА“: Исповед на фудбалерот кој паѓал заедно со мостот во Џенова

„ПРЕД ОЧИТЕ МИ Е САМО ЕДНА СЛИКА“: Исповед на фудбалерот кој паѓал заедно со мостот во Џенова