27 Септември, 2020
0.0451

Шекеринска: Не го креваме телефонот на судии и на обвинители да им кажеме што да прават

Објавено во: Македонија 19 Јануари, 2020

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во неделното интервју на Радио Слободна Европа, вели дека тие не креваат телефон на судии и на обвинители да им кажат што да прават.

Таа изјави дека за секој мора да важи законот.

„Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со тоа покажаа дека навистина никој не е над законот“, рече министерката. 

За членството во НАТО вели дека тоа е прашање на недели, затоа што има позитивни вести од Мадрид. 

Можеби ќе ве интересира

Животот на Борче, живот ли е? Емотивна сторија за човекот кој има многу љубов

Животот на Борче, живот ли е? Емотивна сторија за човекот кој има многу љубов

Ново видео фрла сенка врз инцидентот во Битола: Полицаецот не нападнал прв?

Ново видео фрла сенка врз инцидентот во Битола: Полицаецот не нападнал прв?

Филипче жали за смртта на медицинската сестра: Изрази сочувство

Филипче жали за смртта на медицинската сестра: Изрази сочувство

Доктор нападнал колега во кумановската болница: Нападнатиот доктор избегал низ прозорецот!

Доктор нападнал колега во кумановската болница: Нападнатиот доктор избегал низ прозорецот!

Невреме со многу дожд беснее попладнево во земјава

Невреме со многу дожд беснее попладнево во земјава

Не може на секој компјутер или лаптоп: Објавени деталите за тоа каков уред им треба на децата за онлајн наставата

Не може на секој компјутер или лаптоп: Објавени деталите за тоа каков уред им треба на децата за онлајн наставата

Во Скопје не се смирува: Во земјава за еден ден нови 141 заболени

Во Скопје не се смирува: Во земјава за еден ден нови 141 заболени

Секоја минута една полициска казна: Полицајците во Гостивар во акција

Секоја минута една полициска казна: Полицајците во Гостивар во акција

Кукавичко и дрско претепување: „Нема правда“ на протестот во Битола

Кукавичко и дрско претепување: „Нема правда“ на протестот во Битола