15 Ноември, 2019
0.0200

Шекеринска: Не сакаме заради домашна политика да загрозиме некој од државните интереси

Објавено во: Македонија 17 Јуни, 2019

Kадровските промени во СДСМ не треба да се гледаат како замена за кадровските промени на државните позиции, изјави заменик претседателката Радмила Шекеринска во вечерашното гостување во емисијата Топ тема

„Ветивме промени и во партијата и на државните позиции, но водевме сметка за државните интереси и периодот во кој се наоѓавме, а беше тесно поврзан со евроинтеграционите процеси. Не сакаме заради домашна политика да загрозиме некој од државните интереси. Најавивме реконструкција и таа ќе се случи. Очекувам дека до петок, предлогот за реконструкција да биде доставен во Собранието“, порача Шекеринска.

Шекеринска истакна дека освен персонални решенија, следуваат и системски промени на делување во интерес на граѓаните. 

Можеби ќе ве интересира

Во импровизирана дрвена барака во Тетово изгоре маж

Во импровизирана дрвена барака во Тетово изгоре маж

Невладините на средба со Пендаровски испорачаа барања за почиста средина

Невладините на средба со Пендаровски испорачаа барања за почиста средина

Пендаровски: Многумина сметаат дека Брисел се подбива со малите земји на Балканот

Пендаровски: Многумина сметаат дека Брисел се подбива со малите земји на Балканот

Дескоска до судиите: Барате само пари, а не го осудувате криминалот во ваши редови

Дескоска до судиите: Барате само пари, а не го осудувате криминалот во ваши редови

Ременски потврди дека Обвинителството пронашло документи за злоупотреби кај нејзе дома

Ременски потврди дека Обвинителството пронашло документи за злоупотреби кај нејзе дома

Старото „Матично“ ќе биде за извидници

Старото „Матично“ ќе биде за извидници

Заев и Шекеринска во Шведска - поддршка за евроинтеграциите

Заев и Шекеринска во Шведска - поддршка за евроинтеграциите

Али Ахмети не си остана на ветувањето за оставката, ДУИ ќе му дава уште еден мандат

Али Ахмети не си остана на ветувањето за оставката, ДУИ ќе му дава уште еден мандат

„На таа треба да и судат на плоштад граѓаните“, вели мајката на Пино за соучесничката во убиството

„На таа треба да и судат на плоштад граѓаните“, вели мајката на Пино за соучесничката во убиството