01 Јуни, 2020
0.0551

Шекеринска: Со чист мандат ќе покажеме дека знаеме проблемите да ги претвориме во успех

Објавено во: Македонија 19 Октомври, 2019

За нас никогаш ништо не одело лесно, вели министерката за одбрана, Радмила Шекеринска. 

Вели дека со чист мандат уште еднаш ќе покажат дека знаат проблемите да ги претворат во успех. 

„Направивме се’ и заслуживме почеток на преговорите со Европската Унија. Од соседите направивме сојузници, од најмоќните во Европа гласни поборници за отворање на преговорите. И повторно не оди лесно. Ве повикувам сите, секој од вас поединечно со свој пример да покаже дека НИЕ СМЕ ЕВРОПА. Заеднички да продолжиме да покажуваме пред цела Европа што значат европските вредности и како се работи на нив. Ја внесовме земјата во НАТО“, пишува таа на Фејсбук. 

Таа смета дека Македонија ги направила сите реформи за почеток на преговорите со ЕУ и додаде дека проблемите наскоро ќе ги претворат во успех.

Можеби ќе ве интересира

БОГОЈЕСКИ ЗА БРОЈКАТА НА НОВОЗАБОЛЕНИ: Eднаш засекогаш сите мерки во државата да важат за сите

БОГОЈЕСКИ ЗА БРОЈКАТА НА НОВОЗАБОЛЕНИ: Eднаш засекогаш сите мерки во државата да важат за сите

Бoки 13 тврди дека има лажно Луј Витон обвинение

Бoки 13 тврди дека има лажно Луј Витон обвинение

Спасовски негативен, останува во самоизолација

Спасовски негативен, останува во самоизолација

До крајот на неделата ќе се знае дали ќе има рестрикции за одредени општини

До крајот на неделата ќе се знае дали ќе има рестрикции за одредени општини

Следете во живо: Филипче ќе ги соопшти најновите информации за корона вирусот во земјава

Следете во живо: Филипче ќе ги соопшти најновите информации за корона вирусот во земјава

Филипче: Повеќето нови заразени се од познати кластери

Филипче: Повеќето нови заразени се од познати кластери

Изгоре Ауди А8 на триесет и пет годишен скопјанец

Изгоре Ауди А8 на триесет и пет годишен скопјанец

НОВ ЦРН БИЛАНС, НАЈМНОГУ НОВОЗАРАЗЕНИ ДОСЕГА: Филипче потврди - дури 89 нови случаи, седум починати

НОВ ЦРН БИЛАНС, НАЈМНОГУ НОВОЗАРАЗЕНИ ДОСЕГА: Филипче потврди - дури 89 нови случаи, седум починати

Бимилк го одбележа денот на млекото со донација во Заводот за рехабилитација на деца и младинци

Бимилк го одбележа денот на млекото со донација во Заводот за рехабилитација на деца и младинци