19 Ноември, 2019
0.0204

ШЕСТ ЛУЃЕ СЕ ПОВРЕДЕНИ: Камион се заби во автобус

Објавено во: Македонија 17 Октомври, 2019

Камион со струмички ознаки во скопската приградска населба Дрма во правец кон Петровец се заби во автобус на ЈСП, при што повредени се шест лица.

Камион удри дирекно во автобус на Јавното сообраќјано претпријатие Скопје со број 52. 

При незгодата, повредени се возачот на автобусот, возачот на камионот и четворица патници. 

Камионот го управувал 27-годишниот А.Р. од Струмица, а автобусот  И.Ц.(28).

Во незгодата се повредени и патниците во автобусот Ф.Ц.(29), К.Т.(36) и П.А.(18) сите од Скопје кои со возило на Итна помош се пренесени во градската општа болница „Свети Наум Охридски”.

Можеби ќе ве интересира

Фити: Лично мислам дека не може да биде загрозен македонскиот јазик

Фити: Лично мислам дека не може да биде загрозен македонскиот јазик

Фити: За Гоце Делчев комисиите беа блиску до договор

Фити: За Гоце Делчев комисиите беа блиску до договор

ФОКУС НА ДЕНОТ: Taткото на Боки 13 доби затворска казна, власта ја разгледува методологијата за ЕУ

ФОКУС НА ДЕНОТ: Taткото на Боки 13 доби затворска казна, власта ја разгледува методологијата за ЕУ

Акционерите во Топлификација бараат одговори за доделенета помош за ТЕ - ТО од Комисијата за заштита на конкуренција

Акционерите во Топлификација бараат одговори за доделенета помош за ТЕ - ТО од Комисијата за заштита на конкуренција

Османи: Реверзибилноста е позитивен момент, иако предизвикува страв

Османи: Реверзибилноста е позитивен момент, иако предизвикува страв

Дескоска: Во ветингот ќе се испитува и влијанието на групи над судиите

Дескоска: Во ветингот ќе се испитува и влијанието на групи над судиите

Шилегов: ЕБОР ќе го финансира садењето на новите јапонски цреши

Шилегов: ЕБОР ќе го финансира садењето на новите јапонски цреши

Минимална казна затвор за таткото на Боки13

Минимална казна затвор за таткото на Боки13

РАБОТИ КАКО ПЕКАР НА ГРЧКИ ОСТРОВ - за Грујовски во среда втора пресуда

РАБОТИ КАКО ПЕКАР НА ГРЧКИ ОСТРОВ - за Грујовски во среда втора пресуда