10 Декември, 2018
0.3207
    ALK 8149.06    0.8%     GRNT 810.87    1.36%     KMB 4932.79    2.35%     MPT 46443.88    0.75%     MTUR 4850    -0.58%     MZPU 607    0%     OHB 6545.4    1.52%     PTRS 3075    0%     RMDEN16 97    1.04%     RMDEN17 96.5    0%     RZLV 68    0%     SBT 1802    -7.59%     STB 1278.3    1.18%     STIL 121    0.83%     TEL 295    0%     TNB 13999.97    0%     TTK 1233    -0.91%

ШОК: Ова го стресе еврото

Објавено во: Економија 09 Октомври, 2018

Еврото падна во однос на доларот. 

Курсот на оваа валута на меѓународните пазари се задржа на најниско ниво за период од седум недели во однос на доларот. 

Тоа е така поради тоа што фокусот на инвеститорите е насочен кон конфликтот меѓу Италија и ЕУ во врска со предлог буџетот.

Курост на еврото  во однос доларот во таква атосфера, и ослабе 0,2 отсто, на 1,1465 долари. Со тоа се задржа недалеку од најниското ниво во седум недели, од 1,1460 долари, кој е регистриран ден претходно.

Можеби ќе ве интересира

ТИЕ СЕ НАЈБОГАТИ ВО ЕУ: Имаат минималец од 2.000 евра

ТИЕ СЕ НАЈБОГАТИ ВО ЕУ: Имаат минималец од 2.000 евра

ПАЃААТ ЦЕНИТЕ: Од ноќеска возачите ќе полнат резервоари со бензин и дизел по овие цени

ПАЃААТ ЦЕНИТЕ: Од ноќеска возачите ќе полнат резервоари со бензин и дизел по овие цени

Двојното поскапување на паркингот на дневен ред

Двојното поскапување на паркингот на дневен ред

УЈП распродава возила, компјутери, мотоцикли по евтини цени

УЈП распродава возила, компјутери, мотоцикли по евтини цени

Колку пари вртат адвокатите кои бранат обвинети од СЈО?

Колку пари вртат адвокатите кои бранат обвинети од СЈО?

Колку заработуваат адвокатите кои ги бранат обвинетите од СЈО?

Колку заработуваат адвокатите кои ги бранат обвинетите од СЈО?

Колку пари прават адвокатите кои бранат обвинети од СЈО?

Колку пари прават адвокатите кои бранат обвинети од СЈО?

Македонец е еден од најдобрите менаџери во Бугарија: Не е толку едноставно да се преселиш

Македонец е еден од најдобрите менаџери во Бугарија: Не е толку едноставно да се преселиш

Неконтролирани грантови: Компјутери и бироа за во фирма или за по дома?

Неконтролирани грантови: Компјутери и бироа за во фирма или за по дома?