31 Март, 2020
0.0241

ШОКАНТНО видео од британските улици по бурата „Денис“

Објавено во: Свет 17 Февруари, 2020

Бурата „Денис“ направи хаос во Велика Британиј,а а властите ширум државата ги повикаа граѓаните да се заштитат од поплавите „опасни по живот“ поради големата количина врнежи и силни ветрови. 

Погледнете шокантно видео од Јужен Велс.


Во шокантното видео може да се види водата како тече низ поплавена улица во Понтиприд во Јужен Велс додека автомобили поминуваат како венециските гондоли.

Британската метеоролошка служба , издаде повеќе од 250 предупредувања за Англија, Шкотска и Велс, поради поплавите.Foto> STEVE PARSONS/PA VIA AP


Можеби ќе ве интересира

СЗО: Иако има подобрувања во некои држави, пандемијата е далеку од завршена

СЗО: Иако има подобрувања во некои држави, пандемијата е далеку од завршена

На 1 април забранети шеги за корона-вирусот

На 1 април забранети шеги за корона-вирусот

ОВА ГИ ПОТРЕСЕ ЛЕКАРИТЕ ВО БЕЛГИЈА: Oд корона почина 12 годишно девојче

ОВА ГИ ПОТРЕСЕ ЛЕКАРИТЕ ВО БЕЛГИЈА: Oд корона почина 12 годишно девојче

Канцеларката Меркел и по трет пат е негативна на коронавирусот

Канцеларката Меркел и по трет пат е негативна на коронавирусот

СЗО: Здравите да не носат маски, штетни се

СЗО: Здравите да не носат маски, штетни се

Терапијата за коронавирусот може да има сериозни несакани дејствија

Терапијата за коронавирусот може да има сериозни несакани дејствија

Дали е можно долго време вирусот да кружел меѓу луѓето пред да мутира?

Дали е можно долго време вирусот да кружел меѓу луѓето пред да мутира?

Тајландскиот крал во самоизолација во германски хотел со 20 конкубини

Тајландскиот крал во самоизолација во германски хотел со 20 конкубини

ИНОВАЦИЈА ОД ФОРМУЛА 1 ТИМОТ НА МЕРЦЕДЕС: Болните ќе дишат со маски без респиратор

ИНОВАЦИЈА ОД ФОРМУЛА 1 ТИМОТ НА МЕРЦЕДЕС: Болните ќе дишат со маски без респиратор