21 Ноември, 2018
0.2542
    ALK 8101    -0.01%     BESK 9200    0%     CEVI 1001    0.1%     FERS 70000    0%     KMB 5101    -1.29%

Што прави сопругата на Ѓоковиќ со британската принцеза?

Објавено во: Свет 08 Ноември, 2018

Сопругата на познатиот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ на својот Инстаграм-профил објави фотографија со британската принцеза Беатрис, ќерка на принцот Ендрју и војвотката Сара Фергусон.

Таа објави селфи од Веб-самитот што се одржува во Лисабон. 

Јелена и Беатрис зборуваа на самитот со  други две русокоси, Белинда Голдсмит и Синтија Џонсон.

„Одлична трибина и прекрасна можност да зборувам за навистина важна тема – филантропијата, и тоа пред голема публика на Веб-самитот, и со овие моќни, неверојатни жени”, напиша Јелена во описот на селфито.

Беатрис зборуваше на самитот за онлајн злоупотребата што ја доживеа. Во Лисабон таа не дојде како претставник на кралското семејство, туку како претставник на софтверската компанија „Афинити“, во која е вработена. Беатрис и нејзината сестра Евгенија работат во компании кои се поврзани со нивното образование и не добиваат џепарлак од кралицата Елизабета.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО+ВИДЕО) ЛУКСУЗ: Ова се конфискуваните вили на италијанската мафија

(ФОТО+ВИДЕО) ЛУКСУЗ: Ова се конфискуваните вили на италијанската мафија

ДАВААТ СТАН: Oвој град нуди 10.000 долари да се преселите

ДАВААТ СТАН: Oвој град нуди 10.000 долари да се преселите

Смартфон уби тинејџерка во Франција

Смартфон уби тинејџерка во Франција

Австралија ќе ја ограничи eмиграцијата

Австралија ќе ја ограничи eмиграцијата

ПРОДАЖБА ИЛИ СПОЈУВАЊЕ: Која домашна банка можеби ќе добие нов газда?

ПРОДАЖБА ИЛИ СПОЈУВАЊЕ: Која домашна банка можеби ќе добие нов газда?

Саудискиот крал го пофали синот, но го скокна убиството на Кашоги

Саудискиот крал го пофали синот, но го скокна убиството на Кашоги

(ВИДЕО) ВИСОКИ БРАНОВИ ДО 10 МЕТРИ: Стигнаа до трети кат на хотел

(ВИДЕО) ВИСОКИ БРАНОВИ ДО 10 МЕТРИ: Стигнаа до трети кат на хотел

(ВИДЕО) СЕ АКТИВИРА ЗА ДЕЛ ОД СЕКУНДА: Велосипедисти ова воздушно перниче е спас за вас при сообраќајка

(ВИДЕО) СЕ АКТИВИРА ЗА ДЕЛ ОД СЕКУНДА: Велосипедисти ова воздушно перниче е спас за вас при сообраќајка

(ВИДЕО) МЕГАГРАДОВИ ВО 2100 ГОДИНА: Многу поголеми и поразлични од денешните

(ВИДЕО) МЕГАГРАДОВИ ВО 2100 ГОДИНА: Многу поголеми и поразлични од денешните