04 Декември, 2021
0.1612

Симоновски за изгорените бараки: Материјалите се лесно запаливи, станува збор за ламперија, преградни ѕидови, шпер плоча

Објавено во: Македонија 26 Октомври, 2021

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. 

Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. 

„Материјалите кои се на самата барака се лесно запаливи, станува збор за ламперија, преградни ѕидови, шпер плоча, хартија и дополнителни материјали. Напуштена барака, причинители не можеме да утврдиме затоа што самите гледате дека од брзината на пожарот бараката изгоре до крај и не можеме да кажеме дали може да е и од бездомници кои можеби живеат внатре, причинител стара инсталација која е напуштена, ако дошло до искрење да дојде до палење“, изјави командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир Симоновски.

Причинета е само материјална штета, а нема повредени. 

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Тажен ден за Македонија, донесени се телата на 45-те загинати во автобуската несреќа во Бугарија

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Тажен ден за Македонија, донесени се телата на 45-те загинати во автобуската несреќа во Бугарија

Се очекува студ и снег наредните денови

Се очекува студ и снег наредните денови

Мицкоски стравува дека Заев ќе потпише нов штетен договор со Бугарија

Мицкоски стравува дека Заев ќе потпише нов штетен договор со Бугарија

МИЛЕ ЗЕЧЕВИЌ НЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ЛИДЕР НА СДСМ - ова не значи дека ќе останам настрана од клучните процеси за мојата партија

МИЛЕ ЗЕЧЕВИЌ НЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ЛИДЕР НА СДСМ - ова не значи дека ќе останам настрана од клучните процеси за мојата партија

Отишла во Турција да купи чеиз и не се вратила

Отишла во Турција да купи чеиз и не се вратила

Кај нас 79 отсто од починатите се невакцинирани, соопшти Министерството за здравство

Кај нас 79 отсто од починатите се невакцинирани, соопшти Министерството за здравство

Наместо да седи во изолација, отишол во обложувалница каде со нож го нападнал вработениот

Наместо да седи во изолација, отишол во обложувалница каде со нож го нападнал вработениот

(ГАЛЕРИЈА) Со државна церемонија беше оддадена почит на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

(ГАЛЕРИЈА) Со државна церемонија беше оддадена почит на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

НАЈНОВА КОВИД СТАТИСТИКА: Новозаразени со ковид 342 лица, починаа 7 пациенти

НАЈНОВА КОВИД СТАТИСТИКА: Новозаразени со ковид 342 лица, починаа 7 пациенти