21 Септември, 2019
0.0229

Сите пишуваат за историскиот успех на Македонија на Евровизија

Објавено во: Македонија 19 Мај, 2019

Медиумите во регионот пишуваат за историскиот успех на Македонија на Евровизија

„Србија даде максимален број поени на Македонија, Тамара Тодевска втора во финалето на Евровизија по гласовите на жирито“, пишува српски Блиц. 

„Северна Македонија победува на Евровизија“, е наслов кој се појави во повеќе српски медиуми. 

„Тотален пресврт! По гласовите од публиката настана хаос во Израел. Ова е победникот на Евросонгот, Србија го освои 17-то место“, пишува српски Курир. 

„Холандија ја однесе победата на Евровизија, на Македонците за малку им избега тронот“, пишува Еспресо. 

Бугарската Нова тв пренесува дека интригативно почна гласањето и Македонија беше во првите 3. 

Хрватски 24 сата наведува дека Македонија е разочарана и дека Холандија слави. 

Можеби ќе ве интересира

Во понеделник: Првосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски на распит кај Русковска

Во понеделник: Првосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски на распит кај Русковска

Интерактивно дружење во ЗОО Скопје - „Аџибадем Систина“ со низа активности за месецот на мускулни дистрофии

Интерактивно дружење во ЗОО Скопје - „Аџибадем Систина“ со низа активности за месецот на мускулни дистрофии

ФИТР: Презентирана предлог-програмата за“Фонд за млади умови“

ФИТР: Презентирана предлог-програмата за“Фонд за млади умови“

ВИКЕНД БРИФ: Јанева повторно ќе дава исказ - Трамп одобри распоредување на трупите

ВИКЕНД БРИФ: Јанева повторно ќе дава исказ - Трамп одобри распоредување на трупите

Со членството во НАТО Северна Македонија станува важен играч за регионот но и за ЕУ

Со членството во НАТО Северна Македонија станува важен играч за регионот но и за ЕУ

Јанева повторно на распит пред Русковска

Јанева повторно на распит пред Русковска

Биле прибавени на нелегален начин: Фрчкоска ќе ги спори видео материјалите на Камчев

Биле прибавени на нелегален начин: Фрчкоска ќе ги спори видео материјалите на Камчев

ВНИМАВАЈТЕ НА ОДРОНИ: Ако патувате ова утро, еве ја состојбата на патиштата

ВНИМАВАЈТЕ НА ОДРОНИ: Ако патувате ова утро, еве ја состојбата на патиштата

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Студени утра, сончево преку ден

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Студени утра, сончево преку ден