12 Август, 2020
0.0179

Скопје доби уникатна поп ап продавница за мебел од метал

Објавено во: Мои пари 06 Декември, 2019

Ентериерот од метал на новата поп ап продавница "Калико" е новиот тренд за да го освежите домот, канцеларијата или викендицата. Уникатните парчиња на "Калико" можете да ги најдете во трговскиот центар Сити Мол на првиот кат. На отварањето присуствуваа архитекти, бизнисмени и пријатели на компанијата.


„Овој пат се решивме да понудиме и нешто малку поинаку и да го преточиме нашето долгогодишно искуство, визија и естетика во една по урбана колекција достапна за сите. Се потрудивме да размислиме на секој аспект од денешното живеење и да имаат сите можност да си купат модерни и безвременски парчиња, кој ќе го збогатат вашиот дом и ќе донест нова убавина и енергија“ вели Ивана Јосимовска, архитектка и сопственичка на Калико поп ап продавницата.


Поп-ап сторот ќе биде отворен 2 месеца, декември и јануари и сите ќе имаат можност да си купат дизајнирни мали масички, клуб маси, декоративни елементи како држачи за весници, држачи за книги, закачалки со огледало. Ќе имаат ексклузивна можност да си порачаат полици од метал и дрво по мерка, како и детско катче кое е со уникатни полици за во ѕид, полици буква и уште многу интересни дизајни. 


„Моментално на пазарот постојат голем број на увозни парчиња мебел од овој тип кој не се со висок квалитет а имаат висока цена. Она што ние го нудиме е продукт со врвен квалитет, софистицирани дизајни кој буквално ќе останат во вашиот дом со генерации а носат иста цена како и споменатите увозни парчиња“ додава Јосимовска.


Калико како компанија 25 години работи на пазарот со рачна изработка на железо, креираат уникатни дизајни по нарачка, имаат работено за хотели, болници, државни објекти, но ова е прва поп ап продавница во која имаат  модерен и уникатен мебел.


Можеби ќе ве интересира

Huawei ќе ги лансира производите од Matebook серијата на лаптопии на македонскиот пазар

Huawei ќе ги лансира производите од Matebook серијата на лаптопии на македонскиот пазар

Mozzart донираше пакети овошје во повеќе болници низ државата

Mozzart донираше пакети овошје во повеќе болници низ државата

Creative Hub Скопје го одржува првиот HR Virtual Transformation Summit

Creative Hub Скопје го одржува првиот HR Virtual Transformation Summit

НАД 3.500 ФИНАЛИСТИ НА ТИПСТЕР КУПОТ НА SPORT LIFE! - Од денес стартува финалето за главната премија – стан на Водно!

НАД 3.500 ФИНАЛИСТИ НА ТИПСТЕР КУПОТ НА SPORT LIFE! - Од денес стартува финалето за главната премија – стан на Водно!

ПРЕСТИЖ ВО АКАДЕМСКИОТ СВЕТ – ЛОНДОН МЕТРОПОЛИТЕН УНИВЕРЗИТЕТ

ПРЕСТИЖ ВО АКАДЕМСКИОТ СВЕТ – ЛОНДОН МЕТРОПОЛИТЕН УНИВЕРЗИТЕТ

Telekom MK апликацијата постојано станува подобра

Telekom MK апликацијата постојано станува подобра

Galaxy Tab S7|S7+: нови Samsung таблети за работа и забава

Galaxy Tab S7|S7+: нови Samsung таблети за работа и забава

Квалитетното образование како почетна точка за успешна професионална кариера

Квалитетното образование како почетна точка за успешна професионална кариера

Македонски Телеком со зголемени приходи и раст во интернет и ТВ сегментот во првите шест месеци од 2020 година

Македонски Телеком со зголемени приходи и раст во интернет и ТВ сегментот во првите шест месеци од 2020 година