29 Ноември, 2021
0.0244

Скопје ќе „врие“ од полиција за УЕФА Супер купот

Објавено во: Македонија 22 Јули, 2017

Скопје ќе „врие“ од полиција за време на УЕФА Супер купот на 8 август со цел се да помине во најдобар ред.

За безбедноста на Суперкупот ќе бидат ангажирани околу 2.000 полициски службеници. Припадници на Министерството за внатрешни работи (МВР) ќе бидат распоредени на граничните премини за прифаќање и придружба на навивачите на двата клуба до Скопје.

Сите недостатоци кои беа нотирани од страна на УЕФА на Телеком арената во Скопје се отстранети. Супер купот може непречено да се одржи. УЕФА доаѓа во контрола во понеделник. На нас останува да се покажеме како гостопримливи домаќини – истакна Драги Рашковски, генерален секретар на Владата.

Во Скопје ќе пристигнат мега фудбалските ѕвезди на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед кои ќе играат за да докажат кој е ултимативен владетел на Европа за сезоната која измина.

Можеби ќе ве интересира

ДИМИТАР КОВАЧЕВСКИ: Многу брзо ќе ги демантирам етикетите од опозицијата, ќе донесам квалитетни промени во партијата

ДИМИТАР КОВАЧЕВСКИ: Многу брзо ќе ги демантирам етикетите од опозицијата, ќе донесам квалитетни промени во партијата

ИСПУКАЛ КУРШУМ КОН НЕА, НО НЕ ЈА ПОГОДИЛ: Дивата свиња потоа го усмртила ловецот од Долни Дисан

ИСПУКАЛ КУРШУМ КОН НЕА, НО НЕ ЈА ПОГОДИЛ: Дивата свиња потоа го усмртила ловецот од Долни Дисан

ДАНИЛОВСКИ ПРЕД ОМИКРОН ДА ДОЈДЕ И КАЈ НАС: Маски и помалку гости во кафулињата, автобусите редуцирани

ДАНИЛОВСКИ ПРЕД ОМИКРОН ДА ДОЈДЕ И КАЈ НАС: Маски и помалку гости во кафулињата, автобусите редуцирани

ЗАЕВ ЗА ПРЕМИЕРСКАТА ОСТАВКА: Прво мнозинство и добар исход од преговорите со Бугарија

ЗАЕВ ЗА ПРЕМИЕРСКАТА ОСТАВКА: Прво мнозинство и добар исход од преговорите со Бугарија

УТРЕ ПРИСТИГНУВААТ УШТЕ ТРОЈЦА ОД ПРЕЖИВЕАНИТЕ ПАТНИЦИ НА КОБНИОТ ПАТ: Им се пружа и психолошка помош

УТРЕ ПРИСТИГНУВААТ УШТЕ ТРОЈЦА ОД ПРЕЖИВЕАНИТЕ ПАТНИЦИ НА КОБНИОТ ПАТ: Им се пружа и психолошка помош

ЗА ЕДЕН ДЕН 19 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД: Најмладите имаат 32 и 38 години

ЗА ЕДЕН ДЕН 19 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД: Најмладите имаат 32 и 38 години

Мицкоски шокиран од изјава на член на раководството на ДУИ: Бара предвремени избори

Мицкоски шокиран од изјава на член на раководството на ДУИ: Бара предвремени избори

ВО ЦРКВА ВО ГРЦИЈА САМО СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ: Кој прави контроли?

ВО ЦРКВА ВО ГРЦИЈА САМО СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ: Кој прави контроли?

УТРЕ НОВА СРЕДБА ЗАЕВ - ГАШИ: На кои министерски места атакува Алтернатива

УТРЕ НОВА СРЕДБА ЗАЕВ - ГАШИ: На кои министерски места атакува Алтернатива